У Єревані лунають вибухи: що відбувається

Мітингувальники прийшли до парламенту та Кабміну, скандуючи: "Нікол - зрадник"

Жителі Єревану, не згодні із заявленою позицією прем'єр-міністра Нікола Пашиняна, блокували будівлі парламенту та Кабміну Вірменії. Поліція, яка перебуває в оточенні будівель, застосувала світлошумові гранати. Про це повідомляють "Коментарі".

У відповідь на поновлення Азербайджаном бойових дій прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна не вестиме бойових дій проти Азербайджану. Протестувальники сприйняли це як "здачу" Арцаха - Нагірного Карабаху. Зараз у центрі Єревана періодично спалахують сутички між протестувальниками та поліцією.

Нагадаємо, що сьогодні Баку відновив бойові дії проти самопроголошеної вірменської республіки Арцах у Нагірному Карабаху. За повідомленнями ЗМІ, Азербайджан завдав артилерійських ударів по позиціях вірменських військових формувань, а також по столиці республіки - Степанакерту, який азербайджанці називають Ханкенді. Як повідомляють журналісти, наразі Збройні сили Азербайджану захопили шістдесят укріплених позицій вірменських формувань.

Вірменська апостольська церква назвала дії Азербайджану "геноцидними". Франція, де проживає одна з найчисленніших вірменських діаспор, засудила Азербайджан, зажадавши скликання Ради безпеки ООН. Росія, чиї миротворці перебувають у Нагірному Карабаху, заявила про своє занепокоєння та визнання того факту, що Карабах – це частина Азербайджану. Водночас до Ірану, який вважається союзником Вірменії, прилетів міністр оборони РФ Сергій Шойгу, де обговорив зі своїм іранським колегою ситуацію навколо Карабаху.

У ході засідання Генасамблеї ООН президент Туреччини Ердоган підтримав Азербайджан, заявивши, що "Карабах - це Азербайджан".

Влада Азербайджану готова до переговорів з вірменською владою в Карабаху тільки після їхньої капітуляції, повідомляє агентство Reuters з посиланням на помічника Алієва.

Засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Карабаху заплановано на 21 вересня.