Головна Новини Політика зовнішня політика Спецтрибунал для Путіна: у МЗС розповіли, скільки держав підтримують це рішення
commentss НОВИНИ Всі новини

Спецтрибунал для Путіна: у МЗС розповіли, скільки держав підтримують це рішення

Стало відомо про приєднання до коаліції країн, які підтримують спецтрибунал для Росії ще двох країн

14 березня 2023, 12:27 comments1875
Поділіться публікацією:

У коаліцію зі створення спецтрибуналу для Росії приєдналося вже 32 держави. Як передає видання "Коментарі", про це у Twitter розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Спецтрибунал для Путіна: у МЗС розповіли, скільки держав підтримують це рішення

Володимир Путін. Фото з відкритих джерел

Міністр зазначив, що ще дві країни приєдналися до коаліції щодо створення спеціального трибуналу зі злочину агресії Росії проти України.

"Зараз 32 держави зараз працюють разом для притягнення до відповідальності вищого політичного та військового керівництва РФ. Путін та його поплічники постануть перед судом", — розповів Дмитро Кулеба.

Зазначимо, 19 січня Європейський парламент проголосував за резолюцію щодо створення трибуналу для вищого керівництва Росії, зокрема для Володимира Путіна, за злочини та агресію проти українців.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію, яка закликає до створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності найвищого політичного та військового керівництва Росії та Білорусі за скоєння злочину агресії проти України. Місце проведення трибуналу пропонує Гаага.

9 лютого президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн-членів Європейського Союзу підтримати трибунал проти Російської Федерації та компенсаційний механізм за завдану нею шкоду.

Читайте також на порталі "Коментарі" — МЗС України оголосило конкурс на заміщення вакансій послів у більш ніж 20 країнах. У пріоритеті країни Африки, а перевагу віддаватимуть жінкам, які погоджуються на дипломатичну роботу. Про це повідомив голова МЗС України Кулеба на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. Він також зазначив, що в переліку вакансій немає Китаю, Індії та Бразилії, де вже давно немає українських послів. За словами міністра, він уже вніс на розгляд президента відповідні кандидатури. Як оцінюєте такий підхід? Які прориви та провали української дипломатії продемонстрував рік повномасштабної війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини