Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
У вівторок, 21 вересня, Верховна Рада розглядає законопроєкт про Державний бюджет на 2022 рік.
Бюджет - фото з відкритих джерел
Що можна сказати про даному документові на даному етапі? Експерти постаралися відповісти на це питання виданню "Коментарі-Україна"
Керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин звертає увагу, що ми бачимо першу версію бюджету, яка може перетворитися в міру проходження голосування ВР.
"Втім, в будь-якому випадку, ми бачимо приріст і доходів, і видатків. За рахунок чого такий приріст і реальний він? Так, реальний, — упевнений Андрій Шевчишин. — За рахунок інфляційної складової, посилення адміністрування податків і оптимізму у зв'язку з поточними показниками зі зборів до бюджету, за рахунок переглядів акцизів і зборів, підвищення мінімальної зарплати (і відповідно податків з неї) ".
Також, зазначає експерт, йде приціл на активізацію ринку землі, закон про олігархів, віртуальні активи, інші законодавчі акти. Традиційно закладається приватизація.
Глава Директорату Асоціації франчайзингу України, віцепрезидент Асоціації інвесторів в Україні Андрій Кривонос вважає, що бюджет 2022 — перший в історії України бюджет на наступний рік, цифри якого не мають ніякого значення.
"Практика роботи парламенту цього скликання, монобольшінство, уряд, постійно залежні від кадрових примх залу, відсутність програми його діяльності, COVID-19, Рада нацбезпеки і оборони з його установками по обороні, військам, космосу, місія МВФ," Велике будівництво "і ряд інших факторів говорять про те, що будь-які цифри від Кабміну будуть спотворені поправками депутатів ", — пояснює Андрій Кривонос.
За його словами, ще є надія на здоровий глузд, який не допустить чергового "поправочного тероризму" з боку депутатів.
"Але надія швидко тане на тлі великої кількості коментарів, які з'явилися по бюджету з 15-го числа, коли Кабмін затвердив проект, — акцентує Андрій Кривонос. — Упевнений, що частина експертів навіть не відкривала документ, чекаючи розгляд в залі. Тому потрібно набратися терпіння, і спостерігати, як можна перекрутити за два тижні документ, який готувався півроку".
Виконавчий директор Асоціації захисту банків, глава громадської організації Re: Старт, фінансовий експерт Оксана Чепіжко, аналізуючи проект бюджету, зазначила, що концептуально він нічим не відрізняється від попередніх п'яти головних фінансових документів країни.
Вона акцентує, що обслуговування боргів уже традиційно йдуть за рахунок збільшення податків (все той же поки не прийнятий проект закону №5600), акцизів та інших обов'язкових платежів для бізнесу.
"Плюс — планується заморозка зростання соціальних стандартів. Мінімальна зарплата 200 гривень при інфляції від 7 до 10% в світі — це ні про що. Прожитковий мінімум до 5000 грн так і не піднято, — зазначає Оксана Чепіжко. — У ракурсі такого проекту бюджету від уряду Шмигаль мене дивує тільки одне, а навіщо звільняли попередніх прем'єрів — Гройсмана та Гончарука? "
Нагадаємо, більше всього держфінансування перепаде в наступному 2022 році правлячої партії "Слуга народу". "Слуги народу" отримають на свою діяльність з державної скарбниці майже 440 мільйонів гривень.
Новини