Що Путін хоче сказати Трампу зливом із Кремля про "крах економіки"
Неможливо уявити, що чутка про готовність Москви припинити війну не погоджена з диктатором, вважає Андрющенко
"Витік" інформації з Кремля про те, що російський правитель Володимир Путін стурбований проблемами в економіці і готовий визнати, що цілі "СВО" нібито виконані, не могла з'явитися без санкції самого глави Кремля. Таку думку висловив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко, повідомляє портал "Коментарі". Експерт вважає, що стаття в Reuters - це таке ж напівофіційне звернення до Білого дому від Путіна, як і пост президента США Дональда Трампа у соцмережах з ультиматумом Росії .
Андрющенко переконаний, що у Кремлі не може бути "анонімних" джерел, непідконтрольних Путіну. Тому інсайди, які зливають "джерела", узгоджені, і справжнє їхнє "джерело" - це сам Путін і ніяк інакше.
Крім того, за словами експерта, реальна економічна ситуація в РФ дійсно не найкраща, але далеко не тяжка. За поточних тенденцій Росія, за оцінкою Андрющенка, наблизиться до стану краху не раніше 2026 року, тобто здатна ще рік повноцінно воювати.
"Тому всі інсинуації, що Путін шокований станом економіки – інсинуації. Додатковий маркер – жодна персона, відповідальна за економіку не потрапила в немилість (Кремля) або під чистки", - зазначає він.
По-третє, наголошує Андрющенко, наступальна активність росіян не спадає, і окупанти здатні платити цю ціну. "Точка болю" від божевільних людських втрат РФ (і навіть територіальних, як на Курщині), не проглядається.
Враховуючи ситуацію, Андрющенко не розуміє, "з якого переляку" Путін він раптом вирішив зупинити війну. Розгадку він бачить у тому, що таким чином у Кремлі просто дали зрозуміти Трампу, що почули його повідомлення.
"Вчора Трамп поставив ультиматум через соціальну мережу. Тобто шляхом, який для Путіна недоступний ніколи. Але як він ніколи не користується для сигналів, меседжів, посилів. Тому сьогодні ми просто почули через зливний бачок Reuters відповідь Кремля Трампу. давай поговоримо". Але точно не як підтвердження думок Трампа. Крапка. Велика недипломатична гра позасистемного Трампа та консервативного Путіна", - вважає експерт.
Як писав портал "Коментарі", у статті Reuters йшлося про те, що 2024 рік виявився досить успішним для Росії. Країна-агресор тепер контролює майже п'яту частину України, до того ж настання росіян не припиняється, вони захоплюють дедалі нові населені пункти. І за повідомленнями, які звучать від джерел у Кремлі, Путін близький до ідеї – оголосити про виконання всіх цілей "СВО", тим більше, що економіка РФ має серйозні проблеми .
Експерти вважають, що після необачних обіцянок закінчити війну швидко, Путін отримав можливість шантажувати Трампа , оскільки в американця цокає годинник, а главі Кремля поспішати нікуди і на поступки він не йде. Проте український журналіст Петро Шуклінов припускає, що Путін випросив у Трампа "подарунок до 9 травня" - 100 днів, за які РФ спробує викинути з Курської області війська України.
Ізраїльський журналіст Сергій Ауслендер вважає, що зустрічей лідерів США і РФ найближчим часом не буде, тому що Трампу нема чого запропонувати Путіну ., і президент США має розіграти єдиний свій козир - економічний тиск на Росію. Американський лідер підтвердив прогноз Ауслендера. 22 січня він публічно закликав Росію та Путіна піти на угоду та закінчити війну, інакше РФ зіткнеться з економічним тиском. "Буде тільки гірше", - пообіцяв Путіну Трамп.