Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
США ввели санкції проти ряду українських громадян і організацій, нібито пов'язаних з російською мережею зовнішнього впливу.
Колаж "Коментарів" - автор Дмитро Романюк
Крім нардепа Андрія Деркача (названий російським агентом за слив плівок з нібито розмовою Порошенко і Байдена), який раніше потрапив під санкції, в списку тепер нардеп "Слуги народу" Олександр Дубинський, екс-прокурор Костянтин Кулик, екс-посол України Андрій Теліженко, ряд ЗМІ. Про що свідчить подібне рішення і хто ще з українського політикуму може послабити (зміцнити) позиції у зв'язку зі зміною влади в США розбиралися українські експерти.
Ситуація з введенням санкцій проти українських політиків, журналістів, дипломатів, а також деякі інформ-видань за причетність до "плівок Деркача" — може свідчити про те, що нова влада в Америці в першу чергу вирішила остаточно "відбілити" свою репутацію. І поставити крапку в питанні втручання України в вибори США. Так вважає політолог Олег Гнатюк.
"Швидше за все, цей список санкцій буде представлений світовій громадськості адміністрацією Байдена як спроба втручання Росії в підрив американських незалежних демократичних інститутів. А також — як непричетність вже нового президента США до всіляких "брудних" операцій, які він нібито реалізовував в Україні. В тому числі пов'язаних з компанією "BURISMA", звільненням екс-генпрокурора Шокіна в обмін на кредит в 1 млрд дол, впливом на українську економіку через своїх представників у наглядових радах великих держпідприємств тощо ", — пояснює Олег Гнатюк.
Він не виключає, що цей публічний список санкцій може служити попередженням для української влади — не торкатися цієї "хворобливої" теми, в якій фігурує вже не екс-віце-президент, а президент США Джо Байден.
"На мою думку, список далеко не остаточний. Фігурантів у ньому може бути значно більше, — каже політолог. — Як відомо, раніше президент Трамп уже здійснював неодноразові спроби використання цієї інформації проти свого опонента, тісно спілкуючись з представниками нової української влади й навіть самим президентом України. Зокрема, мова йшла про публічне розслідування в Україні причетності Байдена до інформації з "плівок Деркача". Однак ця спроба не увінчалася успіхом. Тому діяти на випередження — тактика вже нового президента США, який страхує власну репутацію, враховуючи можливе продовження "обсмоктування" цієї теми як екс-президентом Трампом, так і проросійськими групами впливу в Україні".
Політолог-міжнародник, політичний експерт Богдан Мірошников називає це рішення довгоочікуваним. За його словами, воно — рішучий меседж українській владі.
"Попадання в список головного зливного бачка ляльковода нової влади — найяскравіший і головний сигнал. Ця публічна прочуханка офіційних осіб (це важливо!) Вказує на те, що ніхто і ні на якій посаді не має права втручатися в американські вибори. Та й в будь-які інші теж, — впевнений Богдан Мірошников. — Далі буде веселіше, це на 100% гарантовано. Можливо, під санкції піде з часом і Зеленський, який в міжнародній ізоляції приєднається до компанії свого духовного лідера — Лукашенко. Думаю, цей подаруночок йому піднесуть до середини президентського терміну, який буде вже у вересні цього року. Команда Зеленського, особливо "свій прокурор" (і прокурорша) також піде на самоізоляцію, тільки вже на реальну, і більш тривалу".
Після цього, вважає експерт, персона прем'єр-міністра (швидше за все — вже нового) вийде на перший план, оскільки саме він буде вести всі міжнародні справи від імені України.
"І ось тут буде головний сюрприз, — прогнозує Богдан Мірошников. — лобіста одного олігарха ніхто не сприймає, інших маріонеток теж. Бойко поставити — одним днем знищити залишки рейтингу та отримати ізоляцію від міжнародних кредиторів. Тому Зеленський піде просити Порошенко бути прем'єром. А там і до президентських виборів у 2024 недалеко. До дострокових парламентських (думаю, в наступному році) — теж. Загалом, головні веселощі тільки починаються".
Як повідомляв портал "Коментарі", нардеп Олександр Дубинський вже відреагував на своє потрапляння до списку санкцій.
Новини