Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, затриманий 1 жовтня і перебуває в колонії Руставі, заявив, що не планує припиняти голодування "до кінця життя". Він вимагає звільнення — і себе, і тих людей, яких затримали в якості його спільників у зв'язку з незаконним проникненням в Грузію.
Міхеіл Саакашвілі - фото з відкритих джерел
Тим часом, супермасштабних акцій протесту з приводу затримання Саакашвілі немає. Як і з приводу результатів муніципальних виборів, які відбулися 2 жовтня. Підрахунок ще триває.
Які є подальші сценарії розвитку подій? Як вони можуть позначитися на україно-грузинських відносинах, враховуючи, що Саакашвілі прибув з України і є громадянином України? Щоб розібратися в цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса вважає, що ситуація може розвиватися за декількома базовими сценаріями:
Перший — Саакашвілі і його соратники зможуть заповнити мобілізаційний потенціал і вивести людей на вулицю. Після чого через протести доб'ються або дострокових парламентських виборів, або силової зміни уряду.
Другий — Саакашвілі і його соратники не зможуть надихнути маси на великий і значний протест. В такому випадку, ситуація загасне, а Саакашвілі залишиться у в'язниці відбувати термін.
Третій — Саакашвілі і опозиція домовляться з владою, і екс-президент може навіть вийти з в'язниці достроково або отримати помилування.
"Україна в цій ситуації програє, оскільки Саакашвілі створив дилему на грузинському напрямку, змушуючи Київ балансувати між необхідністю реагувати на арешт свого громадянина і бажанням зберегти нормальні й стабільні відносини з Грузією, — пояснює Ілія Куса. — Однак в разі, якщо опозиція доб'ється свого і прийде до влади, ми отримаємо набагато більш дружній уряд в Тбілісі".
Політолог Кирило Сазонов вважає, що сам вчинок Саакашвілі говорить про його мужність і готовність жертвувати свободою заради ідей, в які він вірить.
Серйозних протестів у Грузії в зв'язку з його арештом немає. І, схоже, єдина надія Саакашвілі тепер — Україна, вважає політолог.
Новини