Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
При вступі до НАТО або ж за умови укладення відповідного договору про військове співробітництво Україна може надати свою територію для спеціальних баз Альянсу. За словами "слуги народу" Федора Веніславський, котрий представляє президента в Конституційному Суді, дозвіл на такі зміни може дати суд. "Коментарі" попросили експертів проаналізувати цю заяву і розставити всі крапки над "i".
У президента заявили, що Україна розмістить військові бази НАТО. Колаж: "Коментарі" / Д. Романюк
Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов дивується, чому представники влади непередбачувані в своїй поведінці і заявах.
Якщо ж подібне питання постане руба, Україні доведеться змінювати Конституцію, пояснює експерт. Для цього проводитиметься референдум або використовуватимуться якісь інші важелі. Заяви ж про те, що Україна, позаблокова країна, дозволить наявність іноземних військових баз на своїй території, Олег Жданов називає абсурдними.
На думку військового експерта, в Зе-команді повинні вже розібратися з основними напрямами зовнішньої політики України.
Експертка у питаннях національної безпеки і оборони, учасниця програми "Україна-НАТО" Катерина Коваль зазначає, що подібні заяви про вступ до НАТО, розміщення військових баз та проведення паралелей із Литовською Республікою, варто розцінювати лише як популізм.
На її думку, щоб говорити про розміщення військових баз після вступу в НАТО, варто хоча б перестати розкрадати армію і почати займатися реформами, а не їх імітацією.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, коли, на думку керівника українського МЗС Дмитра Кулеби, Україна може стати однією з країн-учасниць НАТО. Подробиці — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, скільки українців вважають Північноатлантичний альянс нашим союзником.
Новини