Головна Новини Політика зовнішня політика Прискорена видача паспортів в ОРДЛО і загострення на Донбасі: що задумала РФ напередодні виборів до Держдуми
commentss НОВИНИ Всі новини

Прискорена видача паспортів в ОРДЛО і загострення на Донбасі: що задумала РФ напередодні виборів до Держдуми

Вибори до Державної думи Російської Федерації мають відбутися в період 17-19 вересня

13 вересня 2021, 13:57
Поділіться публікацією:

Експерти для видання "Коментарі" проаналізували ситуацію в ОРДЛО напередодні виборів до Держдуми, а також розповіли, як Росією підгортається регіон, як події можуть розвиватися далі і як впливають на те, що відбувається, російсько-білоруські навчання "Захід-2021".

Прискорена видача паспортів в ОРДЛО і загострення на Донбасі: що задумала РФ напередодні виборів до Держдуми

Прискорена видача паспортів в ОРДЛО і загострення на Донбасі - Колаж "Коментарі"Д.Романюк

Напередодні виборів РФ цілком здатна піти на конфронтації та загострення, щоб мобілізувати проімперський, провладний електорат

Ветеран, військовий і політичний експерт, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко вважає, що активне перекидання війська, приведення в рух великих військових об'єднань в рамках навчань "Захід-2021" значно впливають на всю обстановку в цілому.

"Ми бачимо активізацію артобстрілу на Донбасі. Стабільно багато снайперського вогню, спробу обстрілів малокаліберними засобами: автоматичні гранатомети, протитанкові керовані ракети. А зараз обстріли саме батарейного типу, з використанням артсистем 122-мм, 152-мм. І це, можливо, також пов'язане з навчаннями. Одна з версій, що відбувається відпрацювання російськими артилеристами своїх навичок — по українських позиціях", — зазначає експерт.

На його думку, вибори до Держдуми також присутні в порядку ОРДЛО як важливий політичний фактор.

"Напередодні виборів РФ цілком здатна піти на конфронтації і загострення, щоб мобілізувати проімперський, провладний електорат. З іншого боку, їм потрібно забезпечити проведення т.зв. "виборів" за участю жителів ОРДЛО. Позиції партії влади — "Єдиної Росії" — досить складні. Попри всі хитрощі, на створення, по суті, антидемократичного виборчого законодавства, яке повинно максимально зачистити електоральний простір, щоб жоден неугодний не мав шансів навіть висунутися, не кажучи вже про те, щоб бути обраним — реальний рейтинг партії влади дуже низький. Тому зараз з окупованих територій Донбасу намагаються зробити Чечню-2. Адже Чечня, як відомо, дає регулярно 99% на кожних виборах за Путіна і "Єдину Росію". Ось і тут будуть намагатися отримати під це близько мільйона голосів", — прогнозує Юрій Кочевенко.

На його думку, їх, швидше за все, домалюють, тому що російські паспорти й СНІОР (Страховий номер індивідуального особового рахунку, що дозволяє брати участь в електронному голосуванні) в ОРДЛО отримали близько 400-500 тис. людей.

"В цілому я в прогнозах незмінний. Нас чекає стабільно напружена осінь, — попереджає експерт. — Це пов'язано і з виборами, і з фактором російсько-білоруських навчань, і з передбачуваним залишенням російських військ у Білорусі після них. І з ймовірністю створення там російських військових баз".

Загострення ситуації на сході України — не випадкове. Збіг із навчаннями — не випадковий

Співголова Громадської ініціативи "Права Справа", історик, юрист Дмитро Снєгирьов звертає увагу, що напередодні виборів до Держдуми прозвучали заяви про можливість об'єднання квазіреспублік.

"З одного боку — розмови про т.зв. об'єднанні повинні показати жителям окупованих територій можливість інтеграції самопроголошених республік з РФ. Дати примарну надію. З іншого боку — це інструмент політичного тиску на Україну", — вважає експерт.

Він нагадує, що в Мінських угодах фігурують окремо "ЛНР" і "ДНР". Говорити про їх суб'єктність немає сенсу, але стоять підписи двох окремих утворень.

"Про неможливість об'єднання в березні говорив сам ватажок "ДНР" Пушилін. А один з колишніх ватажків, Стрєлков-Гиркин, пояснював, що дані квазіутворення були створені з метою реінтеграції їх в Україну на умовах РФ. Той самий особливий статус. Зміна риторики свідчить про те, що після заяви України про можливість перегляду Мінських угод або розширення переговорного формату коштом тих же США, Росія вирішила відігравати "принцип бумеранга". Мовляв, якщо ви підете таким шляхом, то буде запущений механізм об'єднання квазіреспублік", — пояснює Дмитро Снєгирьов.

На його думку, прискорені теми паспортизації в ОРДЛО говорять про те, що РФ залишає за собою право монопольного впливу на ці території.

"Видано, за різними оцінками, до 1 млн російських паспортів. Розгорнуто 140 пунктів для електронного голосування. Також прийнято рішення про вивезення охочих безпосередньо проголосувати на території Росії. Причому полегшена транспортна логістика між Росією і невизнаними республіками. У дні голосування впускати-випускати мають намір тільки їх", — зазначає експерт.

Дмитро Снєгирьов не сумнівається, що російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021" також міцно підв'язані до виборів і до ситуації на Донбасі.

"Загострення ситуації на сході України — не випадкове. Збіг з навчаннями — не випадковий. Заява РФ про неможливість продовження роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на двох КПВВ ("Гуково" і "Донецьк" на потоптаному росіянами українському кордоні в районі ОРДЛО) — не випадкова. Все це слід сприймати як елемент тиску на офіційний Київ напередодні проведення виборів до Держдуми. Плюс — демонстрація сили перед внутрішніми споживачами. Мовляв, ми й зброєю можемо брязкати, і всяким місіям від воріт — поворот дати, і кого завгодно "нагнути". А російський електорат таке любить", — акцентує Дмитро Снєгирьов.

Крім того, він зазначив збільшення кількості "відпускників" (російських військовослужбовців) на території ОРДЛО.

"Ще нещодавно офіційно називалася чисельність окупаційних сил в 35 тисяч (це і учасники незаконних збройних формувань, і кадрові російські військовослужбовці). А днями було названо вже в 37 тис. Що говорить про збільшення російських окупаційних сил і призводить до збільшення кількості провокацій безпосередньо біля лінії розмежування. Все це можна безпосередньо пов'язати з датою проведення виборів і датою початку російсько-білоруських військових навчань", — впевнений експерт.

Раніше видання "Коментарі" писало, що на Донбасі знову "заговорила" артилерія, президент не виключає війни: чи варто знову готуватися до повторення 2014- го.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини