Головна Новини Політика зовнішня політика Поява мирних планів для України: у МЗС пояснили у чому небезпека
commentss НОВИНИ Всі новини

Поява мирних планів для України: у МЗС пояснили у чому небезпека

Дмитро Кулеба застеріг від появи мирних планів для України

23 травня 2023, 07:45
Поділіться публікацією:

Україна сьогодні потребує підтримки однією мирною ініціативою, яку запропонував президент України Володимир Зеленський ще у листопаді 2022 року. А продукування нових мирних планів не наближає мир в Україні. Як передає видання "Коментарі", про це на прес-конференції за підсумками візиту до Марокко заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Поява мирних планів для України: у МЗС пояснили у чому небезпека

Дмитро Кулеба. Фото: з відкритих джерел

Глава МЗС України розповів, що він разом зі своїм марокканським колегою Нассером Бурітою обговорив "різноманітні пропозиції, які з'являються як гриби після дощу, про те, як відновити світ в Україні".

"Я згоден зі своїм колегою, що безконтрольне поширення пропозицій призводить до того, що таких пропозицій стає занадто багато", — заявив головний український дипломат.

За його словами, саме тому Київ просить усі дружні країни об'єднатися навколо однієї "формули світу". Загалом у цій формулі 10 пунктів. Ці пункти стосуються безпеки, ядерних, гуманітарних, соціальних та екологічних чинників війни. Окремо у "формулі миру", яку запропонував президент Зеленський, прописано питання відновлення зруйнованої території України.

Зазначимо, Дмитро Кулеба знову вирушив до африканського турне. Міністр розповів, чому це важливо задля встановлення миру в Україні.

Читайте також на порталі "Коментарі" — після саміту G7, що відбувся в Японії, де було чітко продемонстровано підтримку України та надано певні сигнали РФ і Китаю, з'явилася реакція останніх. Російське МЗС влаштувало на своїй офіційній сторінці справжню істерику щодо підсумків зустрічі лідерів "Великої сімки" та запрошених гостей, серед яких була і Україна. А заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун викликав посла Японії в Пекіні, щоб висловити протест щодо "ажіотажу навколо проблем, пов'язаних з Китаєм". Про що свідчить подібна реакція? Як геополітичні події можуть розвиватися далі, після японського саміту G7, який багато хто називає історичним.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини