Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Польща готується вакцинувати від COVID-19 українців, які приїжджають на роботу в цю країну, прямо на прикордонних переходах одноразовою вакциною американського виробника Johnson & Johnson.
Польща. Колаж: Д. Романюк / Comments.ua
Який позитив і ризики цих дій — як для Польщі (і держави, і роботодавців), так і для України (і держави, і заробітчан). Експерти оцінили цей крок для видання "Коментарі".
Економічний експерт в Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов пояснює, що вакцинація на кордоні Польщі та України збільшить потік заробітчан, що є позитивним фактором, як для роботодавців в Польщі, так і українців.
За словами експерта, в коронакризовому 2020 році надходження від заробітчан в Україні практично не зменшилися, просівши всього на 0,3% до 11,89 млрд дол. проти 11,92 млрд у 2019 році. При цьому відбувся перерозподіл структури надходжень за основними країнами на тлі диференціації карантинних обмежень. Так переклади з Польщі, які займали до 30% у 2019, скоротилися на 14% до 3,1 млрд доларів, а надходження з Великобританії (5%) зросли на 69% до 1 млрд дол.
Він вважає, що Українська держава в даній ситуації виглядає суперечливо. З одного боку, збільшення грошових переказів в країну позитивно відбитися на споживчому попиті і стабільності гривні. З іншого боку, необхідно визнати, що у сусідньої держави є необхідні ресурси для вакцинації громадян України, в той час, як у нас станом на 17 травня повністю вакциновано лише 37 тис. (близько 1% від загального населення, тоді як в Ізраїлі — 58, 9%, в США — 37%).
Економічний і політичний експерт Тарас Загородній вважає, що для поляків ризиків в даній ситуації — ніяких.
Для України ця ситуація означає, що відтік трудових ресурсів буде тривати, підкреслює Тарас Загородній.
Він пояснює: "Українці бачать турботу про себе уряди інших країн, але тільки не свого. У нас же провалено все, що тільки можливо. Потрібно, нарешті, купити достатню кількість якісної вакцини, почати дійсно масову вакцинацію і забезпечити нормальне функціонування державних інститутів".
Як повідомляли раніше під час візиту президента України Володимира Зеленського в Варшаву, який стався 3 травня, з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої, главами України, Польщі, Литви, Естонії, Латвії було підписано спільну декларацію щодо європейських цінностей та перспективи євроінтеграції, в тому числі для нашої країни.
Новини