Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Під час візиту президента України Володимира Зеленського в Варшаву, який стався 3 травня, з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої, главами України, Польщі, Литви, Естонії, Латвії було підписано спільну декларацію щодо європейських цінностей та перспективи євроінтеграції, в тому числі для нашої країни.
Володимир Зеленський і Анджей Дуда. Фото: Сайт президента
Ці і не тільки підсумки візиту президента в Україну в Польщу, так само як зроблені Зеленським заяви, для порталу "Коментарі" проаналізували експерти.
Викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики, політолог Петро Олещук вважає, що візит президента України Володимира Зеленського в Польщу продовжує його зовнішньополітичну лінію. А вона полягає у встановленні взаємовигідного співробітництва з найближчими партнерами України і європейської (і євроатлантичної) інтеграції нашої країни.
На його думку, візит президента Зеленського був продуктивним і мав кілька важливих наслідків.
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко зізнався: "У процесі виступу Зеленського під час його візиту до Варшави, думаю, не тільки мене неприємно вразила його фраза, що в СРСР були плюси і мінуси. У багатьох на цю пору припали дитинство і юність, і як людину я його розумію. Але як президент країни він не мав цього говорити. Тим більше як людина країни, яка де-факто була окупована і була частиною імперії. Тим більше — говорити це в Польщі, яка десятиліттями боролася за незалежність, в тому числі від Російської Імперії, від СРСР. І відзначала річницю Конституції, яка була незабаром потоптана, а країна розірвана трьома імперіями".
Також експерт зазначив ще один неприємний момент. Будучи не просто за кордоном, а серед союзників, найвідданіших в боротьбі з Росією, президент України так і не зміг назвати те, що відбувається війною з РФ.
Також Павло Жовніренко вважає, що історичні проблеми між Україною і Польщею не вирішено, хоч Зеленський запевняв в іншому. Те ж питання про наш якщо не загалом, то хоча б схожому розумінню ролі УПА — і не тільки.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда і президент України Володимир Зеленський підписали спільну декларацію щодо європейської перспективи для України, тобто приналежності до ЄС.
Новини