Головна Новини Політика зовнішня політика Заява, що "Північний потік - 2" не становитиме небезпеки для постачання газу: що думають експерти
commentss НОВИНИ Всі новини

Заява, що "Північний потік - 2" не становитиме небезпеки для постачання газу: що думають експерти

10 вересня глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив про повне завершення будівництва "Північного потоку-2" - газопроводу від Росії до Німеччини в обхід України

28 жовтня 2021, 12:39
Поділіться публікацією:

Міністерство економіки Німеччини направило Федеральному агентству з мереж (ФАС) висновок щодо сертифікації "Північний потік-2" (ПП-2). У документі йдеться, що газопровід не становитиме небезпеки для постачання до Німеччини та ЄС.

Заява, що "Північний потік - 2" не становитиме небезпеки для постачання газу: що думають експерти

Північний потік-2 - фото з відкритих джерел

Що це означає? Як Україні мінімізувати ризики від запуску ПП-2, що все більш наближається? Щоб розібратися у цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Наш "Нафтогаз" вустами Вітренко відреагував, сказавши, що це сумно. Ось і вся реакція з боку України

Директор енергетичних програм Центру світової економіки та міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський зазначає, що Міненерго ФРН, за процедурою, мало давати свою оцінку після рішення ФАС. Але це зробило раніше. Що, зрештою, ніяк не впливає на ситуацію, вважає експерт.

"Тобто на сьогодні Мінекономіки ФРН вважає, що жодних проблем із ПП-2 немає. Більше того, наголошується, що було проведено переговори з країнами, на які це впливає. Йдеться, наприклад, про Прибалтику, Польщу, Словаччину, Чехію, Угорщину. Наш "Нафтогаз" вустами Вітренко відреагував, сказавши, що це сумно. Ось і вся реакція з боку України. Зазначу, що йдеться саме про газопровід. Незалежність оператора трубопроводу не є предметом розгляду Мінекономіки ФРН. Це саме питання ФАС, яке має його вивчити, після чого передати відповідні документи до Європейської Комісії", – пояснює Валентин Землянський.

Він нагадує, що Україна (в особі "Нафтогазу" та Оператора газотранспортної системи – ОГТС) та Польща подали заявки німецькому енергетичному регулятору (ФАС) на участь у сертифікації російського газопроводу.

Процес сертифікації оператора ПП-2 має визначити, чи Nord Stream 2 AG відповідає європейському законодавству.

"Федеральне агентство з мереж сказало, що врахує нашу думку, але – не більше. Тобто ні Польща, ні Україна фактично ніяк не зможуть вплинути на процес сертифікації, – зазначає Валентин Землянський. – Як далі розвиватимуться події – сказати складно. Ми бачимо, наприклад, заяву глави ВГТС України Сергія Макогона про ймовірність створення міжнародного газотранспортного консорціуму. Хоч ніде про такі переговори немає інформації. Можливо, це результати зустрічі з німецьким представником, який проводив переговори у Києві та Москві. Не виключено, що результатом таких переговорів може стати заява про тристоронній міжнародний газовий консорціум ФРН-РФ-Україна. Але поки що, наголошую, жодних офіційних заяв із цього приводу не було".

Головне питання – чи буде ресурс у разі запуску ПП-2 для країн Східної Європи і особливо для України

Гендиректор ТОВ "Нафтогазбудінформатика", голова експертної ради з питань газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський вважає, що ситуація суттєво не змінилася. Процес сертифікації йде, він рано чи пізно завершиться. Відповідно, рано чи пізно "Північний потік-2" почне функціонувати, упевнений експерт.

"Сьогодні – другий день 7-го Українського газового форуму. На якому чимало виступів присвячено саме енергетичній безпеці – і Європі загалом і Україні зокрема. У тому числі в ракурсі роботи "Турецького потоку" та можливого запуску "Північного потоку-2". Виступали вже секретар РНБО Данілов, представники Міненергетики, українські та закордонні експерти, – зазначає Леонід Уніговський. – Головне питання – чи буде ресурс у разі запуску ПП-2 для країн Східної Європи і особливо для України. Адже ми стикаємося із досить жорсткою стратегією з боку Газпрому, що межує з диктатом".

На думку експерта, з огляду на виклики, ми робимо недостатньо, не вирішуємо питання комплексно. Тоді як важливо активно перебудовувати нашу систему забезпечення газом.

"Це питання загальнодержавне. І він має бути у більшому ракурсі уваги з боку Кабміну, з боку РНБО. Адже це енергетична безпека країни, – пояснює Леонід Уніговський. – Йдеться не просто про необхідність перебудови газотранспортної системи, а й про забезпечення газопостачанням промисловості та населених пунктів, комбінуючи постачання газу магістральними та розподільчими мережами з поставками пропан-бутанових сумішей, зрідженого, стисненого природного газу. Необхідно також думати – як замість утилізації незадіяних ділянок нашої ГТС використовувати їх для інших проектів".

Раніше на порталі "Коментарі" - Україна відновить імпорт електроенергії з Білорусі та РФ: критичні запаси вугілля або спланована кампанія.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

иван

28 жовтня 2021, 14:25

Продажи болгарок подскочили, приемщики металла напряглись. ))))


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!