Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Незабаром у Німеччині відбудуться парламентські вибори. Політичний період Ангели Меркель закінчується, відтак, в країні змінитися влада. Чого Україні чекати після парламентських виборів у Берліні, розповіла в інтерв'ю ТСН посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
Анка Фельдгузен. Фото з відкритих джерел
Чому нормандським формат і Мінські домовленості зайшли у глухий кут?
За словами посла, Ангела Меркель працюватиме до останнього дня, вона докладає чимало зусиль, аби процес, роботу якого блокує Росія, знову запрацював. Відтак, є ймовірність, що зустрічі у Нормандському форматі все-таки відбудуться. Попри те, що в Росії немає політичної волі. Санкції, про які заявляє РФ, тут ні до чого.
Анка Фельдгузен вважає, що Мінський формат — це поки що єдиний формат, де можна вирішувати та домовлятися про гуманітарні питання, зокрема, обмін полоненими, розмінування, відкриття КПВВ, постачання продуктів та виплату пенсій. Попри те, що нормандський формат існує 8 років, посол не впевнена, чи зможуть зробити інші країни більше, коли в однієї сторони (Росії — Авт.) немає політичної волі. До того ж вона розповідає європейським країнам абсолютну неправду, заявляючи, що не є стороною конфлікту. Наразі в Європі активно думають над тим, як знайти вихід із цієї ситуації.
Посол Німеччини відкинула чутки про те, що вони проти додання до переговорів США. За її словами, вони не хочуть знищити один налагоджений канал комунікації, щоб не опинитися в ситуації, коли можна залишитися без жодних каналів домовленостей і співпраці. За її словами, такий непродуманий вчинок може стати провалом для усіх, хто хоче закінчити війну та повернути Україні її території.
Анка Фельдгузен вважає, що територіальні конфлікти — це зовнішньо-політична стратегія Росії. Але саме на Донбасі щодня гинуть люди. На її думку, це і є головною відмінністю від інших конфліктів, де Росія бере участь. Тому у Європі завжди намагаються знайти дипломатичне рішення, адже це надійний шлях.
Щодо Мінських домовленостей, які Україна не може виконати тому, що вони загрожують її суверенітету, то у Німеччині вважають, що це не є вічним документом, за який потрібно постійно триматися. Ангела Меркель у Парижі заявила, що можна працювати над тим, щоб, можливо, адаптувати Мінські домовленості та деталізувати деякі пункти.
Глухий кут нормандського формату та хто прийде до влади у Німеччині?
Нагадаємо, що видання "Коментарі" повідомляло про зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель: головні висновки за підсумками переговорів.
Новини