Головна Новини Політика зовнішня політика Навіщо Росія пустила в бій Януковича – і чи варто очікувати на повстання
commentss НОВИНИ Всі новини

Навіщо Росія пустила в бій Януковича – і чи варто очікувати на повстання

Експерти розповіли, що означає перевезення Януковича до Білорусі та його звернення до Зеленського

9 березня 2022, 10:33 comments2991
Поділіться публікацією:

У країні-агресорі – РФ – витягли на світ божий четвертого президента України, втікача та зрадника Віктора Янковича. Було опубліковано його "звернення" до чинного президента України Володимира Зеленського із закликом "зупинити кровопролиття" за будь-яку ціну. Про що говорить такий перебіг країни-агресора? Невже в РФ досі не зрозуміли, як ненавидять в Україні і самих рашистів, і Януковича, який живе під ними? Невже в РФ досі не зрозуміли, що змітати треба Путіна?

Навіщо Росія пустила в бій Януковича – і чи варто очікувати на повстання

Колаж "Коментарі"

Переговори є важливим фактором консолідації та просування наших інтересів у діалозі із західними країнами

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, розмірковує так:

"Використання Януковича – це лише елемент колишнього сценарію війни, який провалився. Це також спроба дискредитувати будь-які зусилля Зеленського щодо мирних переговорів. Росіяни сподіваються, що після закликів Януковича до миру тема будь-яких переговорів із РФ розглядатиметься виключно у негативному ключі. Тому потрібно просто ігнорувати та викривати всі ці убогі потуги кремлівських технологів".

Переговори, акцентує аналітик, потрібні, щоб урятувати людей, щоб показати світові, як Путін їх використовує для прикриття обстрілів наших міст та тиску.

"Це важливий фактор консолідації та просування наших інтересів у діалозі із західними країнами. Що більше вони бачать неадекватності з боку Кремля, то більше схиляються до того, щоб нарощувати підтримку України (санкціями, зброєю, гуманітарною та економічною допомогою)", – пояснює Петро Бурковський.

Щодо перевороту в Росії, то він, на думку експерта, якщо й станеться, то лише тому, що в російській армії ще залишилися справжні офіцери, яким не все одно, що гинуть їхні солдати.

"На жаль, ми бачимо, що російська армія загрузла в тих же гріхах, що й верхівка: корупція, зневага до людської гідності та життя, обдурювання начальства підлеглими, приниження начальством підлеглих. Тому шанси на повстання є дуже низькими, особливо поблизу фронту або на кордонах, – вважає аналітик. – Інша річ, якщо всередині країни якісь підрозділи вийдуть з-під контролю уряду, щоби не бути відправленими на фронт. Але без якоїсь організації, без мережі людей, які знають та довіряють один одному, цього не станеться. Тому я не розраховував би на такий варіант".

Через вторгнення в Україну колосально втрачає сама Росія
На думку кандидата політичних наук, політолога Олексія Якубіна, ситуація з Януковичем показує, що в Росії так і не зрозуміли політичних та соціальних змін, які сталися в Україні з 2014 року. А особливо після ситуації з відкритим вторгненням.

"Можливо, у Кремлі розраховували, що українська влада, яка втрачає останнім часом рейтинги, остаточно втратить свою популярність після російського вторгнення. І що вдасться розпочати вплив на громадську думку в Україні. Але бачимо протилежну ситуацію. Українці згуртувалися проти агресора, а остання соціологія демонструє стрімке зростання довіри до президента Зеленського. Тож і спроба розіграти "кейс Янукович" вкотре доводить – ті, хто займався в РФ українським напрямком, абсолютно не розуміють нашої країни. Як і тих політичних, соціальних процесів, які відбуваються тут", – пояснює Олексій Якубін.

Він сумнівається, що у РФ готові змітати Путіна. Але впевнений, що потроху російське суспільство, різні його групи та верстви розуміють – через вторгнення в Україну колосально втрачає сама Росія.

"Лише озвучений учора відхід низки компаній з російського ринку – це, за деякими даними, мінус 150 тисяч робочих місць. І це лише за один день! І це не санкції, а просто догляд компаній. Адже є (і будуть) ще й колосальні санкції. За рівнем накладання яких на РФ вона вже обігнала всіх у світі, – наголошує експерт. – Ключове питання – наскільки швидко протестні настрої охоплять російське суспільство щодо розуміння необхідності змінювати політичне керівництво. Поки що такі настрої масово не спостерігаються. І все йде таким чином, що я більше покладався б не на те, що росіяни швидко поміняють владу, а на те, що санкційний тиск змусить це керівництво йти на переговорний процес (без ультиматумів, конструктивно) і зупиняти бойові дії".

Вже зрозуміло, що бліцкриг провалився, зазначає Олексій Якубін. І що чим швидше російське політичне керівництво хоча б призупинить вторгнення, тим менш болючими будуть втрати самої РФ. Які вже колосальні – і у сенсі військових втрат, і у сенсі економічних – довгограючих.

"Чим довше ситуація залишається в нинішній точці, тим більші втрати будуть у Росії. Однозначно, що Путін вторгненням в Україну прискорив падіння свого режиму. Але чекати на швидке падіння навряд чи варто. Швидше за все – зміни агресивної риторики та пошуку компромісів з Україною через економічний тиск і зростання напруги всередині РФ", – прогнозує експерт.

Як повідомляв портал, чого очікувати від нової сутички української та російської делегацій.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини