Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан розповів виданню "Коментарі" про найактуальніші виклики і ризики, які стоять перед Україною.
Можна говорити про початок нової холодної війни, - генерал Богдан - фото з відкритих джерел
За словами Богдана, чергові парламентські вибори в РФ остаточно сформували там автократичну диктатору в особі Путіна і його найближчого оточення.
На думку Василя Богдана, Путін буде і далі зміцнюватися, проводити будь-які рішення. Він продовжить процес створення Союзної держави в особі Росії та Білорусі. Прогнозувати дії Путіна і Лукашенка складно. Іноді вони бувають спонтанні, а іноді — вельми сплановані і стратегічно обґрунтовані.
Потрібні більш жорсткі санкційні дії з боку Заходу, зазначає генерал, більш виразна політика з боку українського вищого військово-політичного керівництва у відстоюванні національних інтересів. Особливо в "нормандському форматі".
Незважаючи на її заслуги перед Німеччиною, світовою спільнотою, певною мірою і перед Україною, Меркель відходить від великої політики. І не буде вирішувати ті питання, на які розраховує українська сторона. Тим більше, що її Християнсько-демократичий союз, що входить в блок з Християнсько-соціальним союзом, програв 26 вересня парламентські вибори Соціал-демократичній партії. Яка, судячи з усього, і буде формувати уряд — разом з "Зеленими" і "Вільною демократичною партією".
За словами генерала, це політичне міжсезоння в головній країні ЄС дає певні преференції Путіну і Лукашенку. Чим вони користуються. Провели військові навчання, які носили наступальний характер, а не оборонний, як вони заявляли. Зараз проходять відбуваються навчання в Криму — і теж носять наступальний характер. Не будемо забувати і про те, що 19 батальйонно-тактичних угруповань (в кожної близько 1 тисячі людей) залишилися біля кордонів з Україною.
До того ж, Лукашенко, явно не без натяків з Кремля, заявив про нібито погрози з боку України в контексті того, що тут нібито під виглядом навчально-тренувальних таборів розміщуються бази НАТО.
Загрози, за його словами, безумовно, є. І головком Збройних сил України Валерій Залужний про це нещодавно говорив, закликаючи суспільство, владу, щоб, незважаючи на готовність ЗСУ і наших спецслужб до будь-якого розвитку подій, посилювати оборонні можливості, забезпечення армії відповідним озброєнням, соціальним пакетом, ліквідувати заборгованість з виплат.
Ситуація така, що під заклики вирішувати питання стратегічної безпеки, судячи з процесів, що відбуваються в світі, Захід, як і РФ, став на шлях гонки озброєнь:
Нещодавно створений потрійний союз США-Великобританія-Австралія із зміцнення Індо-Тихоокеанського регіону, з метою протидії Китаю. Жорстко ставиться питання зміцнення східного флангу НАТО — передбачається розміщення додаткового військовий контингенту, озброєння. Те, що ми бачимо навіть в публічній площині, дозволяє говорити, що слова словами, а кожна країна встала на шлях нарощування своїх оборонних потужностей.
Загрози очевидні і з боку РФ, вважає генерал. Особливо на тлі ослаблення ЄС. Меркель йде. А саме Німеччина цементувала Євросоюз, була лідером. Можливо, спробує взяти на себе лідерство президент Франції Макрон. Але сили у нього невеликі, особливо в ракурсі розриву контракту на поставки підводних човнів Австралії на користь американських, і охолодження з цього приводу відносин між Парижем і Вашингтоном / Канберою.
ЄС фактично занурюється в рішення власних проблем. У тому числі енергетичних, пов'язаних з необхідністю сертифікувати "Північний потік-2". Який Росія вже використовує як зброю, про що Європу не раз попереджали. В результаті вже зараз РФ диктує захмарні ціни на газ, створюючи всі умови для того, щоб сертифікація ПП-2 пройшла якомога швидше.
А тим часом Угорщини підписала з "Газпромом" контракт на 10 років постачання газу обхідними Україні шляхами. І вже почалися чергові напруги у відносинах між Києвом і Будапештом.
Раніше видання "Коментарі" писало, що близький друг Путіна дав відповідь — чи поверне Росія Крим і Донбас.
Новини