Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Історію з мобілізацією 18-річних в Україні вперше свого часу "витяг" радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван, щоб виправдати всі прострочені рішення щодо зброї, дозволів та санкцій. Тепер ця риторика плавно перекочувала до команди 47-го президента США Дональда Трампа. Таким спостереженням поділився український публіцист Юрій Богданов, повідомляє портал "Коментарі".
Джайк Салліван навіть на тлі прощальної промови Байдена 13 січня не посоромився знову вимагати від України мобілізації 18-річних. Фото: посольство США в Україні
"Поки що цю риторику "успадкували" трампісти, щоб підстелити собі соломку через небажання приймати рішення. Поки що", — зазначив він.
При цьому досвід адміністрації Байдена, за словами Богданова, показує, що, якщо дати бити по Росії ракетами або накласти реальні санкції на нафтовий сектор, "не станеться приблизно нічого" (страшного). Але можливість росіян вести війну зменшиться.
У свою чергу, публіцист визнав, що у ЗСУ дійсно є проблеми з достатньою кількістю людей. Але в цьому є вина союзників.
Чи є частиною цих проблем те, що наші партнери затягували з прийняттям рішень щодо зброї та дозволів? Так, безумовно . сторони республіканців, які блокували надання допомоги понад півроку", — зауважив Богданов.
Він переконаний, що наявність зброї, і насамперед тієї, яку Україна не може виготовити сама, також впливає на мотивацію людей — "опосередковано, але впливає".
"Звичайно, жодна зі сторін не хоче брати на себе відповідальність за помилки. Але спроби наших шановних партнерів розрахуватися за свою частину спроб або політичних і бізнес-розрахунків українською кров'ю виглядають людожерськими. І про це потрібно чесно говорити", — заявив публіцист
Як писав портал "Коментарі", 13 січня радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван знову заявив, що Україні доведеться зменшити мобілізаційний вік до 18 років. Він зазначив, що зрештою це суверенне рішення, яке Україна має ухвалити сама. "Але ми чітко, навіть публічно, зазначали, що питання людських ресурсів є важливим", — зазначив він.
"Коментарі" зазначають, що представник Трампа Майк Уолтц (імовірний, але поки що не призначений радник з національної безпеки в новій адміністрації ) — справді, не перший, хто закликає Україну знизити вік мобілізації. Раніше британський екс-міністр оборони Бен Уоллес критикував президента Зеленського за відмову від мобілізації молодших віком, ніж 25 років.
4 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен також заявив, що Україна має ухвалити важливі рішення щодо мобілізаційної політики. Однак президент Володимир Зеленський кілька разів підтверджував, що нині таке зниження віку не планується. Проблема України, на думку Зеленського, у зриві західними партнерами термінів постачання військової допомоги, а не у дефіциті солдатів у ЗСУ.
Новини