Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Для українських чоловіків призовного віку з 23 квітня, які перебувають за кордоном, консульські послуги стали недоступними. Потрібно, щоб чоловіки стали на військовий облік.
Черги в консульствах
При цьому, як вважає Володимир Фесенко, мова йде не тільки про те, щоб вирахувати ухилянтів. За його словами, багато чоловіків і до повномасштабного вторгнення перебували за кордоном. Вони не стали на військовий облік, отримали необхідні документи і прийняли рішення і в подальшому уникати цього процесу і залишитися так би мовити "в тіні".
При цьому експерт додав, що правда в тому, що багато українців вимагають щось від держави, проте самі, до прикладу, не платять податків чи відмовляються виконувати свій обов’язок і захищати країну.
Як вважає політолог, за кордоном можуть виникнути проблеми у тих чоловіків, у яких термін дії закордонного паспорту добігає кінця і його необхідно відновити. Також будуть проблеми і у тих, хто повинен отримати якісь документи саме через консульство. Саме тоді у них запитають, чи вони стали на військовий облік.
Після цього, відзначає Фесенко, все буде залежати від кожного чоловіка.
За його словами, якщо чоловік не захоче спочатку де-факто, а потім і де-юре втратити українське громадянство, то він повинен виконувати закон.
Втім, Фесенко не вірить в те, що після ситуації з консульствами українські чоловіки почнуть масово повертатися в країну, тим більше, якщо вони виїжджали цілеспрямовано за кордон, щоб уникнути мобілізації до лав Збройних сил. Хоча, експерт не виключає, що будуть і ті, котрі вирішать повернутися.
За його словами, є думка про те, що держава такими діями втрачає своїх громадян. Проте, за його словами, Україні потрібні не якісь формальні громадяни, а люди, які своїми діями підтримують свою державу.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про те, що є побоювання, що українські чоловіки почнуть масово подаватися на отримання громадянства інших країн.
Новини