Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Олігархи можуть бути причетні до саботажу створення повного енергетичного балансу в Україні. Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данилов під час брифінгу 22 жовтня. Також РНБО доручила Кабміну протягом трьох днів вжити заходів щодо безперебійного постачання газу (без права відключення) побутовим споживачам, бюджетним організаціям, підприємствам теплопостачання, комунальним неприбутковим підприємствам. Експерти оцінили для порталу "Коментарі" ці заяви й доручення.
Газова криза - фото з відкритих джерел
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков вважає доручення Кабміну протягом трьох днів вжити заходів щодо безперебійного постачання газу — логічним рішенням в умовах, коли ЗМІ заполонили інформація, що газу мало, тепла не буде, тарифи зростуть і так далі. На тлі чого досить дивним виглядає повідомлення про те, що Україна допоможе з газом Молдові, зазначає експерт.
Експерт звертає увагу на серйозну проблему. Якщо з домогосподарствами (річний тариф від "Нафтогазу" зафіксували на рівні 7,96 грн / куб), бюджетними та релігійними організаціями (13,7 грн за кубометр — без ПДВ і вартості доставки) Кабмін, начебто, "утряс" тарифне питання, то ситуація з промисловими підприємствами винесена за дужки цього рівняння.
Економічний експерт Данило Монін вважає, що вигідно скидати будь-які свої проблеми на когось.
"Олігархи, МВФ, хтось ще — аби не вони. Я думаю, опалення включатимуть, а з відповідними цінами "Нафтогаз" уже прийшов, — нагадує експерт. — Для населення ціна не буде високою, для бюджетних організацій на рівні 600-650 доларів за тисячу кубів. Промисловість, звичайно, виявилася під самим ударом від підвищення цін у 7-8 разів".
На думку Данила Моніна, ті підприємства, які серйозно залежать від газу, ймовірно, або закриються, або будуть зазнавати збитків.
"У цьому сенсі важливо — як довго протримаються божевільні ціни на газ. Адже чим довше це буде, тим більші дисбаланси ми отримаємо у 2022 році", — прогнозує експерт.
Голова Союзу споживачів комунальних послуг, голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко запевняє:
Промислових підприємств у схемі підтримки немає взагалі, зазначає експерт. Так що вони будуть купувати газ, як і зараз, на Українській енергетичній біржі за світовими цінами.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає шантажем заяву президента РФ Путіна щодо збільшення постачання газу через "Північний потік-2", якщо така пропозиція буде схвалена владою Німеччини. Після такої заяви Кремля офіційний Київ чекає реакції Берліна.
Новини