Головна Новини Політика зовнішня політика Чого очікувати росіянам, які переїхали до окупованого Криму — прогноз експерта
commentss НОВИНИ Всі новини

Чого очікувати росіянам, які переїхали до окупованого Криму — прогноз експерта

Зараз в Криму незаконно перебуває близько 500 тисяч росіян

27 березня 2021, 21:42
Поділіться публікацією:

Російським громадянам, які прибули на Кримський півострів, загрожує депортація після повернення Криму до складу України. Про таку позицію української влади стало відомо з інтерв'ю віце-прем'єр-міністра Олексія Резнікова телеканалу "Дом".

Чого очікувати росіянам, які переїхали до окупованого Криму — прогноз експерта

Росіяни, які переїхали до Криму, будуть депортовані після деокупації. Фото із відкритих джерел

Як пояснив Резніков, зараз в Криму перебуває близько півмільйона росіян. Головне завдання такого масового переселення — асимілювати населення півострова. Із допомогою цих громадян російський уряд намагається довести, що Крим дійсно належить Росії. Українська сторона збирається діяти в цьому напрямку з точки зору світового законодавства.

За словами Олексія Резнікова, який уповноважений розглядати тему реінтеграцію українських територій, які нині перебувають в російській окупації, "кримських" росіян зобов'яжуть покинути півострів. Міністр називає цих людей пособниками злочину властей РФ по відношенню до України і конкретно Криму.

Також чиновник додає, що ці росіяни потрапили в АРК незаконним шляхом — без перетину офіційного українського кордону. Однак у разі, якщо громадянин Росії дійсно прибув до Криму за всіма правилами, встановленим Україною, такий випадок, швидше за все, буде розглядатися в індивідуальному порядку.

Крім цього Олексій Резніков звернув увагу кримчан, змушених жити під гнітом РФ, що після деокупації півострова на них чекає життя в демократичній і вільній країні.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали про концепцію повернення захоплених Росією територій, запропонованої екс-главою МЗС України Павлом Клімкіним.

Також на порталі вдасться дізнатися про те, як експерти оцінюють рішення росіян подати на Україну до суду за створення "водної блокади" для Криму. До слова, трохи пізніше перший президент України Леонід Кравчук розповів, в якому винятковому випадку міг би погодитися на відновлення подачі питної води для жителів півострова.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини