Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Останнім часом багато політиків голосно заговорили про ядерну зброю, від якої Україна відмовилася ще у 90-і, підписавши Будапештський меморандум. Однак подібне озброєння все ще залишається в Росії, яка веде проти нас війну. При цьому, на думку голови вітчизняної делегації в ТКГ з питань Донбасу Леоніда Кравчука, у Кремлі не ризикнуть завдати ядерного удару по Україні.
Кравчук розповів про можливість ядерного удару РФ по Україні. Фото з відкритих джерел
Причини подібних міркувань політика передає видання "Лівий берег", посилаючись на "5 канал".
Як пояснив Кравчук, подібний крок насамперед невигідний самій Росії. І не через ймовірне засудження світовою спільнотою або витрати на сам запуск ядерних ракет. Уся справа — у наслідках подібної атаки.
За словами першого президента України, будь-яка ядерна катастрофа — військова атака або вибух, подібний Чорнобильській АЕС, — впливає на дуже значну територію. Та й спроба усунути наслідки затягується на тривалі роки.
Якщо ж Кремль ризикне атакувати ядерними ракетами схід України, наприклад Харків, то велика частина Росії теж постраждає від такого рішення.
Серед іншого, під час спілкування з журналісткою Яніною Соколовою Кравчук розповів про особливості колишнього ядерного арсеналу в Україні. По суті, як пояснив політик, він був більш небезпечний, ніж корисний, адже сам Кравчук навіть не мав доступу до так званої "чорної валізки".
Як запевняє екс-президент, усі коди запусків ядерної зброї, розташованої на території нашої країни, перебували в Москві. При цьому, якщо Києву раптово б знадобилося запустити ракету, то рішення довелося б погоджувати із Росією — наступницею Радянського Союзу.
До того ж, як розповів Леонід Кравчук, на момент здобуття незалежності Україна просто не мала фінансових можливостей утримувати ядерні ракети — а їх було відразу 1270 — в ідеальному стані. Будь-які ж ядерні боєголовки потребують постійного "догляду" і оновлення.
При цьому Кравчук нагадав, що документ, який погоджував вивезення такої зброї з України, був підписаний Леонідом Кучмою.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, як, на думку Кравчука, в Україні можна дійти до консенсусу в питанні Донбасу і швидше наблизити мир. Подробиці — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, як перший український президент ставиться до самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка.
Новини