Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Про те, куди буде рухатися Україна і якими насправді є результати переговорів тет-а-тет між президентом України Володимиром Зеленським та президентом США Джо Байденом, ми дізнаємося приблизно через 3-6 місяців, коли почнуться перші реальні практичні кроки з боку США. Як передає видання "Коментарі", таку думку в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" висловив колишній глава МЗС України Павло Клімкін.
Павло Клімкін. Фото з відкритих джерел
Дипломат зазначив, що в США є три фундаментальні пріоритети. Перший — це боротьба зі змінами клімату. Раніше Україна тут не була задіяна, як і в питанні "Північного потоку-2". Під час цього офіційного візиту хоча б пішли розмови на цю тему з участю України, звичайно ж. Це позитивний сигнал.
Павло Клімкін підкреслив, другий момент — на превеликий жаль, Україну розглядають як гібридну демократію, тобто, нас розглядають як демократичну країну, яка кудись рухається, але ми поки що не прийшли ні до реальної демократії, до сталого верховенства права. У сьогоднішньому колективному заході є чіткий консенсус: або Україна рухається вперед і тоді отримує все "плюшки" по руху в НАТО і Європейський Союз, або ж будуть зовсім інші рішення по Україні.
За його словами, третій пріоритет США — це протидія Китаю. США розглядають Україну як можливий майданчик, щоб краще роздивитися, що відбувається навколо. Дипломат упевнений, що відносно Китаю у Зеленського з Байденом теж була розмова. У підсумку можемо констатувати, що зустріч між Байденом і Зеленським стосувалася всіх трьох ключових пріоритетів.
Читайте також на порталі "Коментарі" — в ОП заявили про "проривні досягнення" поїздки Зеленського до Байдена.
Новини