comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика Журналісти повинні пам'ятати про стандарти, а влада - про закон, - Новгородцев про свободу слова
commentss НОВИНИ Всі новини

Журналісти повинні пам'ятати про стандарти, а влада - про закон, - Новгородцев про свободу слова

Експерт розповів про свободу слова журналістів і про дотримання законів владою

21 вересня 2021, 16:03
Поділіться публікацією:

Україна посідає 97-е місце в рейтингу свободи слова серед усіх країн. У схемі свободи слова журналісти повинні пам'ятати про стандарти, а українська влада про дотримання законів. Про це заявив міжнародний оглядач і легендарний радіоведучий Сєва Новгородцев в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

Журналісти повинні пам'ятати про стандарти, а влада - про закон, - Новгородцев про свободу слова

Новгородцев, фото з відкритих джерел

За словами Н овгородцева, свобода слова в ЗМІ за міжнародними стандартами — це повна відсутність позиції у журналістів.

"Свобода слова, з моєї точки зору, нагадує залізницю: є дві колії, залізні колеса — їдь з якою завгодно швидкістю, але в бік навіть не думай рухатися ні туди ні сюди, тому що все це зійде з рейок. Що таке, скажімо, в понятті англійською або BBC або взагалі навіть професійному, що таке свобода слова? Журналіст не має жодної позиції, не повинен мати ніякої позиції, ні особистої, чи громадської. він — якийсь осередок між своєю аудиторією, читачами і глядачами, щоб показувати всі сторони цієї проблеми з тим, щоб вони вирішили самі, що їм з цією проблемою робити", — відзначає легендарний радіоведучий.

В ході бесіди ведуча нагадала, що, за даними міжнародної організації "Репортери без кордонів", сьогодні Україна посідає 97-е місце в рейтингу свободи слова серед усіх країн. Вона запитала, яким чином можна достукатися до української влади, щоб змінити цю тенденцію закручування гайок?

"Абсолютно вірно. Ви справедливо все це помітили. У того, що я сказав, є друга половина, а саме що в схемі свободи слова журналісти повинні триматися певної професійної колії, чи не сходити з цих рейок і пам'ятати про свій професійний обов'язок, а влада і уряд повинні забезпечувати нормальний юридичний і громадський клімат для того, щоб журналісти могли працювати", — заявив Сєва Новгородцев.

Також він вважає, на сьогоднішній день українська влада вже розуміє, що її дії щодо деяких ЗМІ вийшли з нормальною концепції відносин з медіа.

"Різні перекоси викликають хворобливі реакції і дуже погані наслідки для країни. Тому те, що сталося з трьома каналами, те, що відбувається зі "Страна.ua", — це, звичайно, перекіс. І я думаю, що на сьогоднішній день нагорі вже, в загальному, це розуміють, тому що це не влазить в концепцію відносин медіа і влади по-європейськи. це, знаєте, як в шлюбі, у кожної сторони є свої обов'язки і свої права. Тому якщо журналісти будуть виконувати свою функцію, то і уряд повинен виконувати свою. Думаю, що в справу втрутяться якісь юридичні європейські структури, тому що так тривати довго не може", — підсумував міжнародний оглядач.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що французькі сенатори виконали обіцянку, дану Медведчуку, і підняли питання про незаконні дії влади в Сенаті. Наталі Гулі зазначила, що заходи, прийняті українською владою, ставлять під загрозу свободу слова в країні.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!