Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Народний депутат України Ярослав Железняк зажадав від керівника Державної фіскальної служби України Вадима Мельника надати звіт про перераховані недобросовісними платниками податків до державного бюджету суми відшкодування фінансового збитку після закриття проти них кримінальних проваджень. Чи справді в ДФСУ можливі схеми, про які говорить Железняк? Чому вони виникають? Чи все в порядку з самою системою оподаткування?
ДФСУ (фото з відкритих джерел)
Економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України" Андрій Гарнат підкреслює, що ПДВ в Україні залишається "темною територією", де з радістю пасуться співробітники всіх контролюючих органів, в юрисдикції яких перебувають економічні злочини.
За його словами, проблеми та схеми, які народжуються і відбуваються вже не один рік у взаємодії фіскальних органів і бізнесу, є наслідком безграмотної фіскальної політики, що проводиться в Україні цілі десятиліття.
Але поки, резюмує експерт, економічна політика чинного уряду зводиться до старого і неефективним принципом: "Щоб отримувати більше прибутку, корову потрібно менше годувати і більше доїти".
Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович вважає дані від Залізняка заслуговують на увагу. Але сумнівається, що такі операції здійснюються масово.
За його словами, хтось із підприємців погоджується терпіти це здирництво, а хтось — пручається і судиться. Тому було б цікаво дізнатися результати компенсацій, резюмує експерт.
Нагадаємо, 13 травня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики заслухав представників Державної фіскальної служби і Державної податкової служби щодо протидії нелегального ринку алкогольної продукції і прийняв рішення про незадовільну роботу органів з протидії нелегальному ринку палива.
Новини