Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
У середу, 8 вересня, український парламент збереться на позачергове засідання. Зокрема, на порядку денному — проєкт постанови про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA) (№ 5380). Які шанси отримання такого статусу, в тому числі за допомогою подібного засідання Ради? На ці питання намагалися відповісти експерти виданню "Коментарі-Україна".
Рада (фото з відкритих джерел)
Глава Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков зазначає, що автор звернення — нардеп з "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який вміло зібрав потрібні підписи для проведення позачергового засідання.
Україна ж, підкреслює він, довела після Революції Переваги, що здатна впроваджувати реформи та демонструвати результат.
Заступник директора Українського інституту політики, політичний експерт Кирило Молчанов зазначає: "Це було б смішно, коли б не було так сумно. Спершу Зеленський і "слуги" носилися з ідеєю отримання ПДЧ на червневому саміті НАТО. Але коли з цим нічого не вийшло, їм спала на думку ідея, що можна просити статус основного союзника США поза НАТО".
За словами експерта, парадокс ситуації в тому, що Афганістан, де після виведення військ західної коаліції влада стрімко перейшла до талібів, мав цей статус з 2012 року.
Він вважає, що депутати завтра пропозицію щодо надання Україні статусу MNNA, швидше за все, підтримають. Ось тільки ніякого статусу Україна не отримає.
Нагадаємо, війна на сході України й анексія Криму є перешкодами на шляху до приєднання України до НАТО. Як інформує видання "Коментарі", таку думку в інтерв'ю каналу "1+1" висловила Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Дипломат додала, що обов'язково прийде час, коли "вікно можливостей" для членства України відкриється.
Новини