Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Рівно рік тому, 2 лютого 2021 року набуло чинності рішення РНБОУ щодо застосування проти телеканалів "112 Україна", "NewsOne" та "ZIK" санкцій, внаслідок яких ці канали виявилися відключені від мовлення. І навіть після цього кроку репресії щодо незалежних ЗМІ не припинились. Партія "ОПЗЖ", як одна з найбільших політичних сил у країні, висловлює солідарність з журналістами закритих телеканалів та міжнародними правозахисними організаціями, які заявляють про знищення свободи слова в Україні. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться в офіційній заяві політсили, опублікованій на сайті "ОПЗЖ".
Заборонені ЗМІ. Фото: з відкритих джерел
У партії нагадали хронологію подій і те, які ще ЗМІ зазнали тиску з боку влади після закриття перших трьох телеканалів.
В "ОПЗЖ" наголосили, що світова спільнота, насамперед, медіаспільнота та міжнародні правозахисні організації, неодноразово давали оцінку позасудовому переслідуванню українських засобів масової інформації з боку влади.
Також в "ОПЗЖ" нагадали, що і в ООН, і в ОБСЄ, і в ПАРЄ неодноразово вказували на безпідставність закриття українських ЗМІ, невідповідність рішень щодо запровадження санкцій проти медіа міжнародним стандартам законності та демократії, безпрецедентне звуження прав та свобод в Україні та неприпустимість тиску на ЗМІ.
Причому, як зазначили у "ОПЗЖ", для запровадження санкцій проти ЗМІ Банкова використовує виконавчу владу без забезпечення судового процесу. Крім того, в країні ведеться цькування журналістів та політичних опонентів влади.
Також в "ОПЗЖ" констатували, що ті, хто приймав рішення щодо застосування незаконних санкцій проти фізичних та юридичних осіб, "мають понести кримінальну відповідальність за свої злочинні дії".
Читайте також на порталі "Коментарі" — в "ОПЗЖ" вважають, що настав час запитати, що зробила влада для країни за минулі два роки.
Новини