Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
З початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну уряд залучив від розміщення облігацій внутрішньої державної позики 149 815,3 млн гривень, 1 653,9 млн доларів та 977,3 млн євро. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Фото: https://pixabay.com/
Разом з тим, на погашення за ОВДП було спрямовано 213 337,7 млн гривень, 2 440,8 млн доларів та 662,6 млн євро.
Таким чином, виплати перевищують запозичення на 63,6 млрд гривень, 0,79 млрд доларів або 28,8 млрд гривень в еквіваленті. У той же час у євро навпаки об’єми залучених коштів перевищують виплати на 314,7 млн євро або 12,22 млрд гривень в еквіваленті.
Із квітня до серпня, а також у жовтні та з початку грудня виплати уряду за погашеннями боргових паперів перевищували запозичення на внутрішньому ринку. Водночас у березні, вересні та листопаді уряд залучив коштів більше, ніж витратив на погашення внутрішніх державних облігацій.
Упродовж дії воєнного стану Міністерство фінансів підвищило ставки за низкою гривневих ОВДП (максимальна ставка становить 19,5% річних), а також за доларовими облігаціями внутрішньої державної позики (максимальна ставка – 4,5% річних) та за військовими облігаціями, номінованими в євро (максимальна ставка – 3% річних), — зауважили в пресслужбі Національного банку.
Як відомо, найбільший портфель урядових боргових інструментів — у банків. На другому місці за концентрацією ОВДП — громадяни та вітчизняний бізнес. Обсяг військових облігацій внутрішньої державної позики у власності нерезидентів становить 2 688,2 млн грн та 9 млн доларів.
Раніше “Коментарі” опитали фахівців, яким буде 2023-й рік в економічному плані. Експерт з фінансових питань Ярослав Жаліло певен: прийдешній рік буде “дуже складним”. Колишній міністр економіки України Віктор Суслов зауважив, що усі наші сподівання у сфері економіки в наступному році пов'язані виключно з фінансовою допомогою США, ЄС та інших Західних союзників України.
Новини