Протести під будинками Зеленського і Порошенко: обмін жестами або підготовка до нового Майдану
Експерти розповіли, чи можуть протести під садибами політичних діячів призвести до більш серйозних подій
У вихідні в Україні відбулися протести під резиденціями чинного глави держави Володимира Зеленського та п'ятого президента Петра Порошенка. Загальна політична і соціально-економічна ситуації у країні явно загострюються.
Чи є ризик, що ситуація може вилитися в щось більш серйозне? Чи не стоїмо ми на порозі чергового Майдану? Щоб розібратися в цих запитаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Акція проти Зеленського, скоріше, була відповіддю від команди Порошенка
Глава Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков упевнений, що люди прийшли під будинок Порошенка після того, як спливли нові факти співпраці Порошенка й Медведчука в частині фінансування терористів.
А акція проти Зеленського, за словами експерта, скоріше, була відповіддю від команди Порошенка.
Влада повинна винести урок - до 14 жовтня, коли відзначається День захисників і захисниць України, потрібно знизити градус напруженості
Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", також вважає, що протести під садибами Порошенка і Зеленського - різні. Але різницю бачить не на користь Офісу президента.
Що стосується протесту Демсокири під держдачею Зеленського, то це схоже на попереджувальну акцію частини громадянського суспільства, (людей, маса яких, у свою чергу, не є прихильниками Порошенка або іншого опозиційного лідера), в зв'язку з цілою низкою помилок і провалів Зеленського. Це вдалий приклад залучення уваги ЗМІ до проблем, і до своїх організацій ", - вважає Петро Бурковський.
На його думку, команда президента в цьому випадку підставилась - не було б дій проти Порошенка, не було б такої уваги до протестів активістів біля будинку чинного президента.
Все це слугує лише для інформаційної підтримки скандалів, які тривають в українській політиці
Викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, політолог Петро Олещук передбачає, що навряд чи подібний "контрольований майдан" може вилитися в щось серйозне.
Політолог упевнений, що чекати чогось особливого в даному випадку не варто.