Головна Новини Політика внутрішня політика Пенсійна реформа: що з нею не так, та чого чекати українцям
commentss НОВИНИ Всі новини

Пенсійна реформа: що з нею не так, та чого чекати українцям

Нардепи та уряд планують зобов’язати працюючих українців сплачувати додатковий податок у приватні пенсійні фонди

31 травня 2021, 08:25 comments2138
Поділіться публікацією:

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відхилив законопроєкт №2683 про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення та два альтернативні проєкти законів. Про це повідомили у пресслужбі парламенту.

Пенсійна реформа: що з нею не так, та чого чекати українцям

Ілюстративне фото

Законопроєкт №2683 зареєстрували ще 27 грудня 2019 року. Його кілька разів розглядав профільний комітет парламенту, проте документ досі викликає багато питань. Авторами законопроєкту є народні депутати від партії "Слуга народу" Галина Третьякова, Вадим Струневич, Сергій Гривко та Павло Халімон.

Законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему анонсував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він заявив, що документ узгоджено з міністерствами, профільними комітетами Верховної Ради та Офісом президента. Коштом накопичувальної пенсійної системи уряд України планує наповнювати фондовий ринок, який в країні досі не працює. За задумом Кабміну, гроші працюючих українців приватні компанії зможуть використовувати як інвестиції, доки людина не вийде пенсію та не забажає забрати накопичене.

29 травня профільний комітет парламенту після обговорення документу не рекомендував Верховній Раді приймати цей законопроєкт. Рішення прокоментував народний депутат України Михайло Волинець. Відрахування додаткових податків, які передбачає документ, зробить пенсіонерів залежними від приватних пенсійних фондів, вважає політик. Зокрема, мова йдеться про введення додаткових податків 2% на роботодавця та 2% додатково до податку на прибуток працюючих в Україні.

"В законі "слуг народу" не передбачено механізмів контролю захисту грошей майбутніх пенсіонерів. Якщо і є необхідність у пенсійній реформі — то такої, що буде спрямована на підвищення рівня життя, купівельної спроможності нинішніх та майбутніх пенсіонерів. Всі ж ініціативи, що наразі генеруються владою — більше схожі на побудову годівниць та обтяження українців додатковими зборами", — заявив Волинець.

За планами Кабінету міністрів запровадити накопичувальну пенсійну систему мають цього року. Обов’язкові додаткові податки дозволять наповнити бюджет Пенсійного фонду. Слід зазначити, що в Україні працюють десятки приватних пенсійних фондів, проте інвестувати в них чи ні свої гроші на пенсію поки що добровільний вибір кожного.

У висновку профільного комітету парламенту від 1 березня 2021 року нардепам рекомендували викласти законопроєкт №2683 та ще два альтернативних у новій редакції. Зокрема, привести положення документів у відповідність із нормами Конституції України та із практикою Європейського суду з прав людини. Висновок комітету після засідання 29 травня на сайті Верховної Ради ще не оприлюднили.

Як повідомляв портал "Коментарі", голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, які закони щодо захисту прав інвесторів Верховна Рада України планує розглянути цього тижня.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини