logo_ukra

Coinspot 07.08.2020

BTC/USD

11669.05

ETH/USD

387.30

LTC/USD

58.96

НБУ 07.08.2020

USD/UAH

27.86

EUR/UAH

32.80

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика Падіння рейтингу Зеленського: що президент України робить не так
commentss НОВИНИ Всі новини

Ексклюзив Падіння рейтингу Зеленського: що президент України робить не так

Останні дані свідчать про падіння рейтингу довіри до президента

16 липня 2020, 16:12 comments4913
Падіння рейтингу Зеленського: що президент України робить не так

Опитування, проведене з 3 по 9 липня соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, показало негативний баланс довіри та недовіри громадян до президента Володимиру Зеленському (довіряють 44%, не довіряють 49%) – і це кращий результат, ніж у решти правлячої команди. Крім того, 60,5% українців вважають, що події в країні розвиваються в неправильному напрямку. "Коментарі" дізналися в експертів, що це може означати.

"Люди розчаровуються, але їм складно зізнатися собі, що помилилися"

За словами політтехнолога, спеціаліста з антикризовим кампаніям Дениса Богуша, який давно займається соціологією, рейтинг влади (особливо президента) не впав. У сенсі – не обвалився, як було у того ж Ющенко. Він лише знижується, попри постійні "зашквари" окремих представників влади, так і Зе-команди в цілому.

"Люди розчаровуються, але їм складно зізнатися собі, що помилилися, проголосувавши за несистемної людини, – пояснює політтехнолог. – Це схоже на жителів Криму, у яких питаєш, як їм тепер живеться "під Росією". Вони кажуть "відмінно", але не тому що так і є, а тому що не хочуть виглядати ідіотами у своїх же очах".

Денис Богуш запевняє, що у нього викликають жах практично всі дії представників влади, які  втягують Україну в глибоку кризу.

"Але переважна частина виборців не аналізує програму уряду, ситуацію в економіці. Вони думають категоріями "хороший" або "поганий". І не вірять поганим новинам про Зеленського, – говорить експерт. – Раціональні аргументи не працюють. Тому що ми бачимо ірраціональну підтримку. Пов'язану не з діяльністю влади, а з тим, що виборці не готовий визнати, що зробили помилку".

Влада ж, підкреслює Денис Богуш, робить спроби врятувати рейтинг, виходячи зі свого уявлення про те, що для цього треба. Ось тільки з реальністю це мало кореспондується.

"На їх думку, вони й так роблять феноменальні кроки. Але виглядає це дуже дивно. І те, що вони гарячково намагаються посадити Порошенко, і всі "реформи" – працює проти них. І проти країни в цілому", – резюмує політтехнолог.

"З часом виборці починають розуміти, що їх очікування і вимоги повною мірою не виконуються"

"Рейтинги Володимира Зеленського, як і всієї його команди значно "просіли"  останнім часом. Треба розуміти, що це процес закономірний і прогнозований, адже виступати з позиції критики влади, коли ти йдеш на вибори, набагато легше, аніж демонструвати результат, коли ти сам влада", – зазначає політичний експерт Дмитро Фучило.

За його словами, щоб зрозуміти, чому рейтинг президента та оточення впав, треба розібратися, якою саме є електоральна база команди-Зе.

"А вона нагадує такий собі "листковий пиріг". Тобто, це люди, які розчарувалися у тодішній владі (тема "торгівля на крові", "бариги" тощо), молодь (політичні переваги якої багато в чому залежать від трендів), проросійськи налаштоване населення Півдня і Сходу (повірили в закінчення війни), жителі західних регіонів (які побачили в Зеленському альтернативу – людини не з політики, здатного принести нові смисли)", – пояснює політексперт.

Погляди цих груп, зазначає Дмитро Фучило, багато в чому діаметрально протилежні.

"Тому і "догодити" кожному важко, як не крутись. Це під силу хіба що Остапу Бендеру. З часом виборці починають розуміти, що їх очікування і вимоги повною мірою не виконуються, а напівзаходи тільки дратують, – каже політексперт. – Турборежим поряд з постійними "зашкварами" створив цілий кластер мемів про діяльність "Слуг" (продай собаку - заплати за газ, обрання "жриць кохання" прямо в Раді та багато-багато іншого)".

Яскравих "перемог" було мало, а "зрада" все множиться, тому електорат почав перетікати до інших політичних сил.

"Основа рейтингу - Південь/Схід почав орієнтуватися всі більше на ОПЗЖ. Тому заради його повернення внесли "мовний законопроєкт Бужанського", показуючи свою"турботу" жителям даного регіону, – вважає Дмитро Фучило. – Тим самим Зе-команда до виборів сама дістала "з засіків" контроверсійні питання, які більше розколюють суспільство, аніж об'єднують".

При цьому, відзначає експерт, підвішеними залишилися питання адміністративно-територіального поділу та поправок до Виборчого Кодексу. Адже склалася ситуація, що знаємо, КОЛИ вибори (25 жовтня), а "ЯК?" і "ДЕ" - ще не зрозуміло.

"Колективне несвідоме українського народу це бачить, і відповідно реагує. Тому "плюшки" для однієї групи електорату, відразу налаштовують проти іншу групу, – вважає Дмитро Фучило. – Можна з упевненістю констатувати, що "лавини", як на попередніх виборах не буде. Швидше "слуги" наберуть скромні, як для себе, 30%. І їм доведеться домовлятися з місцевою владою для створення більшості в радах".

Переговори, за словами експерта, вже щосили ведуться, в тому числі, в контексті адміністративно-територіального устрою, перекроювання карти України.

"Принцип "і розумна, і красива" у цей раз не зіграє, – впевнений Дмитро Фучило. – Місцевих жителів турбує розв'язання нагальних проблем регіонів тут і зараз, а не Нью-Васюки в майбутньому. І це стане великим випробуванням для нинішньої влади".

"Природно продовження серії переможних роликів в соцмережах від верховного головнокомандувача"

Керівник Фундації "Вища школа професійної політики" Олег Вострих впевнений: рейтинг, що падає і наростаючий негативний, штовхають правлячу партію до активних дій.

"Єдине, що площина дій, які позитивно сприймаються, лежить в іншій стороні від того, що можуть запропонувати "Слуги народу". Покращення життя, справедливість для всіх, посадки корупціонерів, полегшення для бізнесу... Все це нереально в нинішній ситуації", – підкреслює Олег Вострих.

Тому, зазначає експерт, варто очікувати спроб затиснути медійний простір за російським сценарієм, посилення карантину (на тлі ручних статистичних даних), прийняття законів, які дозволять зміцнитися нинішнім мешканцям Банкової.

"Природним є і продовження серії переможних роликів в соцмережах від верховного головнокомандувача. А також – розкрутка інформації про можливий напад Росії на південному напрямку. Це, на думку Банкової, допоможе утримати ситуацію від внутрішнього розгойдування, – каже Олег Вострих. – Ну й продовження карантину, вже озвучене Кабінетом міністрів".

Як писали "Коментарі", раніше Володимир Зеленський висловився про карантин в Україні.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!