Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
У засобах масової інформації з'явилася інформація про те, що народного депутата "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука допитали слідчі Служби безпеки України. За даними ЗМІ, питання слідчих стосувалися в тому числі й фактів, які фігурують в так званих "плівках Медведчука-Суркова". Також повідомлялося, що на допит був викликаний і п'ятий президент України Петро Порошенко, однак він не з'явився в СБУ.
Колаж: Д. Романюк/Comments.ua
Як ситуація може розвиватися далі? Чого очікувати від майбутнього засідання РНБО? Наскільки далеко готовий піти Володимир Зеленський? На ці питання порталу "Коментарі" відповідали експерти.
Народний депутат України VIII скликання, колишній голова Комітету виборців України, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов вважає, що українська влада змінює свою стратегію роботи з питань Донбасу, тому що політичні вимоги російської сторони виявилися неможливими для виконання.
"Від спроб компромісу доводиться переходити до політики стримування і протистояння. У зв'язку з цим кампанія з припинення діяльності інформаційних ресурсів і санкцій проти їх організаторів, очевидно, буде продовжена. Можна очікувати спроб блокування телеграм-каналів, акаунтів в YouTube і обмежень у створенні нових телеканалів", — каже Ігор Попов.
Другий напрямок — це обмеження впливу всіх олігархів на економіку і політику, вважає експерт.
"Мету даних заходів описав у своєму інтерв'ю Арсен Аваков — "перетворити їх в просто великих бізнесменів". Для цього потрібні нові неформальні домовленості та гарантії їх виконання, — зазначає експерт. — Але також потрібно і створення реального тиску на їхні інтереси. Тому навесні можливий процес націоналізації "Мотор-Січі", який за розмахом можуть порівняти зі справою "Криворіжсталі" 2005 року. Також в планах РНБО — повернути контроль держави над видобутком корисних копалин".
Що стосується Петра Порошенка, то проти нього, на думку Ігоря Попова, швидше за все, будуть працювати переважно політичними методами, без особистих допитів і судових процесів.
"Метою інформаційної кампанії є демонстрація недостатньо патріотичної позиції п'ятого президента, що має посилити його антирейтинг і заморозити розширення електоральної бази, — пояснює експерт. — Володимир Зеленський навряд чи зупиниться на півдорозі. Він збирається отримати для своїх дій підтримку як українського суспільства, так і західних партнерів".
Глава Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков зазначає: "Україна має намір жорстко боротися з пропагандою в нашій країні і розвивати медіаграмотність. В першу чергу, мова йде про захист держави від зовнішніх інформаційних загроз. Коли магнати через схеми заробляють гроші в окупованих Донбасі і Криму або на російських територіях, і за це просувають в Україні російські темники — це пособництво ворогові. Тому Раднацбез не зупиниться".
У президента Зеленського достатньо політичної волі, щоб на ділі боротися проти російської пропаганди.
"Тим більше, що за словами глави МВС Арсена Авакова (в інтерв'ю Дмитру Гордону), матеріали з російської пропаганди в Україні були на столі у попередника Зеленського ще у 2016 році. Але, як бачимо зі злитих розмов людей з голосами, схожими на Медведчука з Сурковим, і раніше з Путіним з Порошенком, — відносини двох президентів були вельми партнерськими. Показова і ситуація із допитом СБУ Медведчука і Порошенко. Прийшовши на допит, Медведчук виявив сильну позицію в порівнянні з Порошенком, який на допит не прийшов", — вважає Сергій Биков.
Новини