Головна Новини Політика внутрішня політика День обшуків в Києві: боротьба з корупцією чи атака на Кличка
commentss НОВИНИ Всі новини

День обшуків в Києві: боротьба з корупцією чи атака на Кличка

Експерти стверджують, що відносини між центральною владою та мером Києва загострилися через президентські амбіції Віталія Кличка

12 травня 2021, 20:05
Поділіться публікацією:

12 травня став справжнім днем обшуків для багатьох комунальних служб столиці. Після перевірки в "Київзеленбуді" і "Спецжитлофонді" представники влади навідалися до "Київавтодору", а також і в саму Київську міськдержадміністрацію. В останній проводилися ретельні обшуки департаменту земельних ресурсів.

День обшуків в Києві: боротьба з корупцією чи атака на Кличка

Між Кличком і центральною владою назрів конфлікт. Фото: УП

"Коментарі" звернулися до експертів, аби ті пояснили, з чим може бути пов'язана така активність, котра виглядає як цілеспрямовані удари по меру Віталію Кличку та його оточенню.

"Обшуки — виховна робота центральної влади з мером Києва"

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко вважає, що юридично такі події — це боротьба з корупцією в комунальних органах Києва. У тому, що корупція і фінансові махінації там є, мало хто сумнівається, впевнений він. А політично — це "жовта картка" Віталію Кличку і примус мера Києва до лояльності та конструктивної співпраці з Офісом президента і Кабміном.

"Судячи з контексту (публікації в ЗМІ), відносини між київською владою і центральною дещо загострилися. Зокрема, через президентські амбіції Кличка, через його фронди уряду щодо карантинних питань. Тому, як мінімум, нинішні обшуки — виховна робота центральної влади з мером Києва. А по максимуму це може завершитися призначенням нового глави Київської міськдержадміністрації (КМДА), і в Києві виникне двовладдя, — прогнозує Володимир Фесенко. — Можливо, з'явиться знову законопроект про Київ — із поділом повноважень мера і глави КМДА. Тобто, можуть бути різні сценарії".

На думку експерта, Кличко може чинити опір (через суди, через політичні демарші), але, швидше за все, піде на певні компроміси з центральною владою.

"У Кличка менше союзників, ніж у Зеленського"

Політолог Володимир Цибулько звертає увагу, що паралельно з обшуками партія Кличка "УДАР" заявила про те, що готова стати платформою для об'єднання регіональних сил.

"Але що б не говорила партія, оточення Кличка, яке тримається його, немов воша кожуха, фактично вбиває його політичну перспективу. Комарницький (забудовник і, за даними ряду ЗМІ, "наглядач за Києвом" Денис Комарницький — ред.) та Палатний (голова виконкому партії "УДАР", багаторічний соратник і кум Кличка — ред.) нікуди не поділися. І, схоже, вони замість політичної перспективи Кличка вибрали особисте збагачення. Тому в цих обшуків все ж більше корупції, ніж політики", — вважає Володимир Цибулько.

На його думку, для високого результату у Кличка сьогодні менше союзників, ніж у Зеленського.

"І це сумно, тому що участь у двох Майданах для Кличка — величезний політичний капітал, — відзначає політолог. — Але при Палатному і Комарницькому, при лобі забудовників перспектива не зрозуміла, навіть якщо Кличко вдасться переконати людей в тому, що нинішні обшуки — політичні репресії".

Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, до чого, на думку експертів, може привести тривале протистояння мера Києва і прем'єр-міністра Шмигаля. Більше деталей — в нашому матеріалі.

Також на порталі ви можете дізнатися про те, яку заробітну плату отримує Віталій Кличко.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини