Верховна Рада затвердила оновлений склад Кабміну під керівництвом прем'єр-міністра Юлії Свириденко. За результатами голосування низка міністерств отримали нових очільників. Про що говорить новий склад уряду? Що тепер зміниться в управлінні країною? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питання, зібравши думки експертів.

Оновлення Кабміну. Фото: із відкритих джерел
Свириденко отримала ширший мандат довіри, ніж він був навіть у Шмигаля
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян відразу звернув увагу на те, що перестановки в уряді тягнули цілий рік. Рішення про те, що уряд потрібно змінювати, було прийнято ще минулого літа, але не могли знайти кандидатуру. А за цей рік пані Свириденко довела, що вона є лояльним і професійним гравцем всередині команди, який може прийняти естафету у Шмигаля. При цьому, не змінюючи загальних рамок взаємодії.
"Друге – це те, що у владі сподівалися, що війна закінчиться цьогоріч після з приходу до влади або Трампа, або Байдена за результатами виборів у США і тому відкладали на поствоєнний період це питання, щоб це синхронізувати з електоральними потребами, якраз перед повоєнними виборами провести перезавантаження уряду. Але згодом стало зрозуміло, що ніяких виборів на горизонті немає. Відповідно пішли зараз на це часткове перезавантаження Кабміну. Бо я би не назвав це перезавантаженням уряду. Я би назвав це зміною прем'єр-міністра і окремих міністрів. Але при цьому і недооцінювати такі зміни не став би, оскільки ми бачимо серйозне реструктурування зі створенням нових суперміністерств і з приходом других людей на місця перших. Тож, судячи з заміни Стефанішиної, декількох інших посад, ми бачимо що Свириденко отримала мандат на приведення принаймні частини своїх людей, яких можна назвати її командою. Це може свідчити, що вона отримала ширший мандат довіри, ніж він був навіть у Шмигаля, що створює можливості для реальних змін, якщо політична ситуація дасть для цього можливості і пані Свириденко на них згодиться йти", – зазначив політолог.
Підсумовуючи Олег Саакян зазначив, що можна сказати, що жінка прем'єр-міністр – це також досить сильний образ. І це саме по собі створює для неї додаткові можливості, як на міжнародній, так і на внутрішній арені.
"Зрештою, я не скажу що це виключно заміна ліжок, але й прикро, що це не зміна принципів і підходів до формування уряду. Ми все ще бачимо, що уряд формується, як уряд лояльних і уряд виконавців, а прийняття рішень все одно відбуватиметься не на Грушевського", – констатував Олег Саакян.
З урядом професіоналів, здатних перемагати, знову якось не склалося
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков говорить, що його особисто здивував склад нібито нового уряду.
"Зазвичай критичні обставини, війна серед них – найперша, у розвинутих країнах породжують когорту видатних лідерів. Принаймні, помітних. Свого часу люди, які працювали на керівних посадах в уряді України, пішли у публічну політику і впливали на траєкторію розвитку країни. Л. Кучма, В. Ющенко, Ю. Тимошенко, П. Порошенко, О. Турчинов і багато інших… Їхній внесок в історію України, м’яко кажучи, неоднозначний, але всі вони є особистостями. Скажіть, кого зі складу нового уряду ви зможете уявити впливовою суспільної фігурою за нового президента, не В. Зеленського? Я – нікого. Взагалі політичне поле при Зеленському перетворилося на поле чудес у країні дурнів: нагадаю, там був пустир, на якому навіть трава не росла", – зазначив політтехнолог.
Він задається питанням, як можна з ніякими, посередніми міністрами перемагати величезного кровожерливого монстра, який на нас напав? Саме зараз була потенційна можливість створити, якщо не уряд національного порятунку, то уряд професіоналів, зданих перемагати і не слухняно виконувати, а вести за собою наших західних партнерів, але не з нашим щастям.
"Володимира Зеленського не треба принижувати, він насправді непересічна особистість. Але породжує навколо себе таку сірість, що аж зуби ниють", – зазначив експерт.
За його словами, найбільш об’єктивний критерій ефективності роботи нашого Кабміну – це кількість ворожих ракетних атак урядового будинку. Деякі обласні адміністрації атакують регулярно. Ефективні підприємства нашого ВПК – постійно, а от такий центр керування та координації оборонних зусиль України як Кабмін – жодного! Тобто, його діяльність ворога не лякає.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять кадрові ротації Кабміну: головна ціль та наслідки.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.