Головна Новини Політика кабмін Рейтинг міністерств України за інформуванням про свою діяльність
commentss НОВИНИ Всі новини

Рейтинг міністерств України за інформуванням про свою діяльність

Відсутність новин про діяльність, ознака того, що міністерства не показують свою роботу перед громадськістю або взагалі не функціонують.

5 травня 2024, 07:55
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на початку березня повідомив, що в Україні зменшиться кількість міністерств. З нині існуючих 19 міністерств планують залишити 15-16. Одним з показників діяльності міністерства є новини на їх сайтах. Якщо міністерство не публікує новини, ймовірно, йому не має про що звітувати щодо своєї роботи. Портал "Коментарі" склав рейтинг активності міністерств та з'ясував, які з них практично не ведуть свою діяльність.

Рейтинг міністерств України за інформуванням про свою діяльність

Будинок Уряду. Фото з відкритих джерел

На основі трьох місяців 2024 року (січень, лютий березень) було проаналізовано 19 міністерств України щодо їх інформування населення про свою діяльність у розділі новини. Найактивнішим міністерством виявилось Міністерство внутрішніх справ, яке опублікувало 1073 новини за перші три місяці року, а найбільш інертним – Мінстратегпром, з усього 25 новинами за 91 день.

Рейтинг міністерств України за інформуванням про свою діяльність - фото 2

Активність міністерств в інформуванні громадськості

Найбільш активні міністерства України

Міністерство внутрішніх справ виявилось лідером щодо інформування своєї діяльності — 1073 новини, або ж майже 12 новин щодня. Основна маса новин стосується обставин пов’язаних з війною в Україні: документування наслідків обстрілів, кількості жертв та постраждалих, викриття колаборантів, діяльність нацгвардійців на фронті, а також інформація про оголошення підозр, викриття корупціонерів, новини про знешкодження корупційних схем та коментарі очільника МВС Ігоря Клименка.

Міністерство охорони здоров'я на другій позиції за кількість новин у перші три місяці 2024 року. Найчастіше МОЗ інформує громадськість на своєму порталі про міжнародну співпрацю, закупівлю ліків, відбудову закладів, які постраждали через російську агресію. Крім того, Міністерство охорони здоров'я повідомляє населення про психічне здоров’я, вакцинацію, туберкульоз, ковід та інші хвороби.

Міністерство оборони інформує громадськість в середньому 3-4 новинами щодня, а за три перші місяці року це близько 333 новини. Основними темами про які пише Міноборони стосуються бойових втрат російських сил, міжнародної співпраці, допомоги партнерів, інформацію про закупівлі зброї, військової техніки та інших товарів, а також про вакансії в Силах оборони.

Серед активних міністерств також можна виділити Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерство освіти і науки та Міністерство економіки, які щодня в середньому повідомляють про свою діяльність трьома новинами.

Найменш активні міністерства України

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості виявилось найменш ефективним щодо інформування своєї роботи публікуючи одну новину раз в чотири дні, а за перші три місяці 2024 року було опубліковано лише 25 новин. Мінстратегпром повідомляв про оборонну промисловість, сертифікацію техніки, міжнародну співпрацю та допомогу.

Міністерство соціальної політики за перші 91 день 2024 року опублікувало 111 новин про свою діяльність. З таким показником Мінсоцполітики посідає передостаннє місце. Зазвичай міністерство інформує про виплати для ВПО, ветеранів, пояснює, як оформити пенсію та інші соціальні виплати, а також містить інтерв’ю та коментарі міністерки соціальної політики Оксани Жолнович.

Міністерство аграрної політики та продовольства також одне з найменш активних міністерств з показником 119 новин. Найчастіше на порталі міністерства з’являються новини про державну підтримку, міжнародне співробітництво, земельні відносини, переговори з представниками Польщі та зміни в законодавстві.

Якщо міністерства не активні, тоді залишається питання, за що їх очільникам платять мільйонну зарплату. Наприклад, міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, чиє міністерство виявилось третім найгіршим за активністю, отримав минулого року за свою роботу 971,5 тис. гривень. А у квітні НАБУ йому вручило підозру щодо оборудок із землею на 500 млн гривень.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович за "активність" свого міністерства минулого року отримала 1,15 млн гривень. Очільник Мінстратегпрому Олександр Камишін заробив 890 тис. гривень, попри те, що його міністерство в рази менш активне у порівнянні з іншими.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про річні зарплати усіх міністрів України за 2023 рік.

Також "Коментарі" писав, що українці визначили, які міністерства хотіли б скоротити.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини