Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Рада відправила Авакова у відставку. Фото із відкритих джерел
У четвер, 15 липня, в Раді розглядали питання про відставку керівника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова. Як повідомляє прес-служба парламенту, 291 народний депутат проголосував "за".
Відзначимо, що Авакова неодноразово за сім років його перебування на посаді намагалися змістити з посади. Однак подібні заклики часто не отримували необхідної підтримки від депутатів.
У нинішній же ситуації, коли чиновник особисто написав прохання про відставку, нардепи, вочевидь, вирішили вшанувати його рішення. Як підсумок, із 351 зареєстрованого в залі депутата свій голос за відставку Авакова віддав 291.
Слід зазначити, що семеро депутатів голосували проти, ще 17 — утрималися, а 36 просто проігнорували голосування.
Найбільше голосів, як і очікувалося, за зміщення Арсена Авакова з посади віддало монобільшість "Слуг народу" — відразу 229. Ще 16 голосів додала "Європейська солідарність", 15 — "Голос", 18 — "Довіра", 7 — "За майбутнє". Також відставку тепер уже екс-глави МВС підтримали шість позафракційних депутатів.
Партії "ОПЗЖ" і "Батьківщина" не дали жодного голосу "в плюс" для цього рішення. Зазначимо, що перші повним складом просто не голосували, а ось в партії Юлії Тимошенко погляди розділилися. Троє нардепів проголосували проти відставки, 14 — утрималися, один — не голосував взагалі.
До слова, самого Авакова на засіданні парламенту не було. Долю чиновника нардепи вирішували без нього.
Нагадаємо, у вівторок, 13 липня, в Мережі з'явилася заява про відставку Арсена Авакова з посади голови Міністерства внутрішніх справ України. Щоправда, правоохоронний комітет Верховної Ради не підтримав звільнення Авакова.
Експерти розповіли порталу "Коментарі", чому Аваков вирішив піти з посади, а також, що буде після відставки, хто прийде йому на зміну, чим займеться Арсен Аваков після відставки і чи буде він підтримувати чинну владу.
Новини