Головна Новини Політика кабмін Пенсійна реформа: що буде з податками українців
commentss НОВИНИ Всі новини

Пенсійна реформа: що буде з податками українців

У Кабінеті міністрів триває робота із впровадження пенсійної реформи в Україні, зокрема — другого рівня пенсійної системи

2 червня 2021, 22:08 comments1898
Поділіться публікацією:

Після впровадження другого рівня пенсійної системи в Україні громадяни та бізнес отримають додаткові заощадження без додаткових податків. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Пенсійна реформа: що буде з податками українців

Українська гривня. Фото: ua.news

Пенсійна реформа передбачає зниження податків, які зараз платять українці в бюджет, наголосив глава уряду.

"Податки будуть спрямовуватися на особисті пенсійні рахунки людей, де будуть інвестуватися та примножуватися. Так само не буде жодних додаткових нарахувань для бізнесу. Після виходу на пенсію людина отримає свої кошти. Це буде гарний додатковий дохід до державної солідарної пенсії", — запевнив Шмигаль.

Для впровадження реформи в уряді створили робочу групу. Вона опікуватиметься питаннями обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення тa розвитком недержавного пенсійного забезпечення, додав прем’єр.

Проте пенсійна реформа викликає невдоволення у багатьох народних депутатів України. На Погоджувальній раді Верховної Ради законопроєкт про приватні пенсійні фонди назвали корумпованим, а напередодні його відхилили на профільному парламентському комітеті. Нардепи вважають, що документ потрібно доопрацювати. 

У доопрацьованому документі встановлено, що роботодавці сплачуватимуть за рахунок податку з доходів фізичних осіб 2% від розміру зарплати працівників і за працівника за рахунок єдиного соціального внеску — 2% від зарплати (доходу).

"Пенсійний фонд України зазначає, що положення законопроєктів потребують узгодження із принципом правової визначеності, що полягає, як зазначив Європейський суд з прав людини, у тому, що право має бути належним чином доступним і передбачуваним за своєю дією та сформульованим із належною чіткістю", — йдеться в оприлюдненому висновку профільного комітету ВР від 28 травня.

Свої застереження щодо законопроєкту висловили у Міністерстві соціальної політики:

"Зниження ставок єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку з доходів фізичних осіб на постійній основі можуть призвести до розбалансування солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а також до супротиву з боку органів місцевої влади".

У Мінсоцполітики також наголосили, що основні принципи роботи банків і страхових компаній у системі загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення мають бути урегульовані на рівні закону, а не підзаконними нормативними актами.

Законопроєкт №2683 про пенсійну реформу зареєстрували наприкінці грудня 2019 року. Його кілька разів розглядав профільний комітет парламенту. Автори законопроєкту — народні депутати від партії "Слуга народу" Галина Третьякова, Вадим Струневич, Сергій Гривко та Павло Халімон.

Нагадаємо, коштом накопичувальної пенсійної системи уряд України планує наповнювати фондовий ринок, який у країні досі не працює. За задумом Кабміну, гроші працюючих українців приватні компанії зможуть інвестувати, доки людина не вийде пенсію та не забажає забрати накопичене.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини