Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Депутат фракції "Слуга народу" Євген Шевченко зустрівся з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Ситуацію збираються обговорити на онлайн-засіданні фракції у четвер, 22 квітня. Наскільки доречно нардепу здійснювати такі візити? Чи не нагадує це поїздки Медведчука до Путіна? Навіщо це потрібно було Шевченку? Як можуть події розвиватися далі? "Коментарі" шукали відповіді разом із експертами.
Шевченко та Лукашенко. Фото: news.sb.by
Ситуація, коли народний депутат України, офіційний представник вищого органу законодавчої влади в країні, без відповідних повноважень зустрічається і проводить переговори з президентом Білорусі, сама по собі виглядає дивно. Так вважає експерт Центру протидії інформаційним агресіям "AM & PM" Олександр Курбан.
"А якщо врахувати, що вказаний президент є в свідомості світової громадськості нерукопожатим, самопроголошеним диктатором, союзником нашого головного геополітичного супротивника — РФ, то ці обставини є предметом для вивчення з боку відповідних підрозділів МЗС, ВР, ОП і навіть СБУ. За фактом ми маємо не просто приватну ініціативу давнього симпатика Лукашенка, яким вже давно є нардеп Євген Шевченко, а й можливо, чітко скоординовану інформаційно-психологічну операцію далеко не дружніх для України сил", — зазначає експерт.
Він не виключає, що сенс цього політичного демаршу полягає в тому, щоб з одного боку легітимізувати білоруського диктатора, а з іншого боку — підставити Україну.
"Країна, яка підтримує дружні відносини з Лукашенком, демонструє явну зневагу до рішень керівництва ЄС і США. А саме вони є нашими головними союзниками сьогодні, — пояснює Олександр Курбан. — Питання, чому це сталося саме зараз, зайві. На тлі чергового військово-політичного загострення на кордонах України, Росія продовжує усіма силами вбивати клин між нашою країною і Заходом. У хід йдуть всі засоби. Навіть такі, здавалося б, позбавлені будь-якої логіки та здорового глузду".
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко вважає, що поїздка Шевченка в Мінськ і його зустріч з Лукашенком — особиста ініціатива нардепа, на яку він має повне право.
"Євген Шевченко — політик. Не вищого рівня, але — політик. Член однієї з фракцій Верховної Ради, представник демократичної країни. Мені цей його візит може не подобатися, може не подобатися керівництву фракції, президенту Зеленському. Але тоді вони повинні робити висновки — і по-іншому підходити в майбутньому до формування партії, фракції. Тепер виборець бачить позицію Шевченка, бачить тих, хто його підтримує або критикує. Порівнює це із своєю позицією. І, думаю, прийме відповідні рішення на наступних виборах", — зазначає Павло Жовніренко.
Він підкреслює, що Шевченко не може приймати якісь рішення від імені України. Швидше тут справа в бізнес-інтересах, вважає експерт. І нагадує, що до виборів Шевченко був ФОПом.
"Що стосується Лукашенка, то він зараз у повній міжнародній ізоляції, — зазначає Павло Жовніренко. — Нерукопожатий. Хіба що Путіним. А тут — депутат української Ради просить про зустріч. Чому б його не прийняти, чи не поговорити. Показати, що він — Лукашенко — нормальний".
Нагадаємо, експерти пояснили, як заява Білорусі про нібито запобігання заколоту і спробі усунути Олександра Лукашенка пов'язана з затриманням українського консула в Росії.
Новини