Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Портал "Дело" повідомляє, що один з численних радників глави ОП Михайло Пасічник скандально відомий банкрутством власної мережі аптек "Фалбі" та зловживанням владою на посаді глави Держлікслужби.
Фото: fakty.ua
Як наголошується в статті порталу "Дело", якщо детально проаналізувати біографію Михайла Пасічника, то впадає в очі, що кожен етап його діяльності закінчувався скандалами, боргами, судами, схемами і корупційними звинуваченнями.
Так, в 1994 році Пасічник заснував фармацевтичну компанію "Фалбі". До 2011 року бізнес Пасічника оцінювався як дев'ятий за величиною в країні. Розвинути діяльність вдалося, в тому числі, завдяки кредитній угоді з державним "Укрексімбанком". Але бізнес почав давати збої, і борг Пасічника перед державним банком досяг 1 млрд гривень. Довга судова епопея закінчилася тим, що в червні 2020 року "Укрексімбанку" вдалося продати власність "Фалбі" всього за 185 млн гривень. Більшість постачальників "Фалбі" також виявилися в числі постраждалих.
З біографії Пасічника відомо також, що він двічі очолював Держслужбу України з лікарських засобів. Саме про нього говорилося в матеріалах Контрольно-ревізійного управління, де було сказано "про жахливі багатомільйонні втрати бюджетних коштів" в 2002-2003 роках. За даними порталу "Дело", Пасічника звинуватили в зловживанні владою і службовим становищем. Інспектори КРУ виявили, що ТОВ "Фалбі", незважаючи на порушення умов поставки лікарських засобів, практично постійно вигравало тендери у МОЗ України, що може "вказувати на відповідне заступництво компанії чиновником".
Також Пасічника звинувачували в тому, повідомляє "Дело", що на посаді глави Держлікслужби він допустив небезпечні кодеіномістні ліки індійського виробництва, які використовують при виробництві наркотиків, на український ринок. Після легалізації, пише "Дело", ці препарати були виявлені саме на аптечних складах "Фалбі".
Нагадаємо, медики розповіли, як не купити ліки-підробку в Україні.
Новини