Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Звільнення нинішнього директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника понесе за собою неабиякі негативні наслідки. Такої думки про підтримку Кабміном відповідного законопроекту голова правління "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.
Ситника хочуть звільнити із посади голови НАБУ. Фото: nabu
Як повідомив чиновник, сьогодні, 13 лютого, документ, що передбачає зміну процесу обрання нового очільника НАБУ, був проголосований членами КМУ. Обурення Шабуніна пояснюється тим, що відтепер проект закону містить правку, яка дозволить звільнити Артема Ситника із займаної ним посади.
Як стверджує Шабунін із посиланням на власні джерела, таке рішення належить особисто президенту Володимиру Зеленському. На думку чиновника, такі дії є безпосередньою реакцією на початок розслідування представниками НАБУ можливої корупції в питанні закупівлі вакцин від коронавірусу.
При цьому Віталій Шабунін зазначає, що до антикорупційного бюро із відповідною заявою про можливі порушення закупівель представниками МОЗ звернулося ДП "Медзакупівлі". Реєстрація провадження відбулася кілька днів тому і жодних слідчих дій ще не відбувалося.
Представник НАБУ певний — подібні рішення пов’язані із тим, що Зеленський переважно дослухається до рекомендацій членів своєї команди, а сам не вивчає документи, які отримує до рук. Саме тому, певен Шабунін, Зеленського "розвели як дитину".
Ймовірне звільнення Ситника може стати, на думку чиновника, остаточною втратою міжнародної довіри, адже це пряме втручання у дію антикорупційних органів країни. Шабунін переконаний, завдяки цьому законопроекту Україна може попрощатися із грошима від МВФ, який ще перед цим відмовилися надавати транш через недостатню кількість реформ, та гарними відносинами із США. Натомість в уряду та пересічних громадян побільшає проблем у питаннях євроінтеграції та вступу до НАТО. Такий розвиток подій пов’язаний винятково із тим, що Зеленський, будучи президентом, "замість читати документи слухає різного роду покидьків".
Слід зазначити, що на ситуацію вже відреагував очільника Мін’юсту Денис Малюська. Як зазначив урядовець, він підтримує нинішнього директора НАБУ Ситника, але вважає допустимим скорочення періоду його повноважень. За повідомленням Малюськи, документ, який підтримали в Кабміні, протягом місяця обговорювали і погоджували із членами Міжнародного валютного фонду.
Проблема полягає в тому, що, за рішенням Конституційного суду, Ситник вважається незаконно призначеним очільником НАБУ. Через його перебування на посаді Україна могла остаточно втратити будь-які зв’язки із МВФ.
У будь-якому разі відповідний законопроект, що передбачає нову процедуру призначення голови Бюро, ще мають підтримати народні депутати.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розбиралися у причинах розслідування НАБУ щодо закупівлі вакцини — хто і чому намагається "злити" очільника МОЗ Максима Степанова.
Також на порталі можна дізнатися, яку заробітну платню отримують працівники антикорупційного бюро.
Новини