Головна Новини Політика рада Законопроєкт щодо мобілізації можуть відправити на доопрацювання: які найбільш спірні моменти
commentss НОВИНИ Всі новини

Законопроєкт щодо мобілізації можуть відправити на доопрацювання: які найбільш спірні моменти

У січні щодо підходу до мобілізації в Україні очікує велика дискусія у Верховній Раді

27 грудня 2023, 10:00 comments2278
Поділіться публікацією:

Законопроєкт про зміну правил мобілізації, військового обліку та служби буде проголосований Верховною Радою у першому читанні орієнтовно 10-14 січня. Загалом законопроєкт планують ухвалити до кінця січня або на початку лютого. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє Forbes з посиланням на джерела у фракції "Слуга народу".

Законопроєкт щодо мобілізації можуть відправити на доопрацювання: які найбільш спірні моменти

Верховная Рада Укрїни. Фото: сайт Верховної Ради

Видання зазначає, що за найімовірнішим сценарієм законопроєкт перед цим повернуть уряду на доопрацювання: у поточній редакції він навряд чи збере достатню кількість голосів.

У парламентському комітеті з питань нацбезпеки та оборони повідомили, що нові правила мобілізації та демобілізації напрацьовувалися протягом року, але фінальний документ став для членів комітету несподіванкою. За словами двох нардепів, більшість дискусійних норм (обмеження прав ухилянтів, електронні повістки, можлива мобілізація людей з інвалідністю третьої групи тощо) з'явилися після доопрацювання законопроєкту Міністерством оборони.

Депутати також зазначають, що законопроєкт несе економічні ризики, зокрема через обмеження для ухилянтів у певних державних та фінансових послугах.

Голова економічного комітету Дмитро Наталуха зазначає, що значна частина населення після ухвалення законопроєкту може обірвати будь-які зв'язки з державою, серед наслідків – припинення роботи з державними банками, зняття готівки, перехід на сіре працевлаштування, зниження податкових надходжень, збільшення еміграції працездатних жінок, зниження внутрішньої логістики.

У парламенті зазначили, що законопроєкт у такому вигляді не має "хорошого фіналу".

Читайте також на порталі "Коментарі" – мобілізація в Україні: плюси та мінуси нового законопроєкту. До чого виникає найбільше запитань.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини