Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Верховна Рада в першому читанні прийняла за основу законопроект № 5091 "Про забезпечення прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому".
Захист інвесторів житлової нерухомості: сильні та слабкі сторони законопроекту - фото з відкритих джерел
Президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта оцінив для видання "Коментарі" сильні і слабкі сторони проекту закону, а також розповів, яких ще важливих документів в даній галузі нам не вистачає.
Згідно з документом, споруджуваному об'єкту буде присвоєно тимчасовий статус об'єкта незавершеного будівництва. Поки не зрозуміло, як в такому випадку, за якою податковою базою, будуть проходити квартири, що продаються.
Але головний момент, на думку фахівця, це, звичайно ж, оподаткування. Очікується, що розмір відрахувань буде прописаний в окремому нормативному законі. Адже зміни до податкового кодексу або бюджету здійснюються тільки окремими законопроектами.
До слова, серед основних особливостей Законопроекту №5091 варто назвати такі:
— Кошти на покупку майбутнього об'єкта нерухомості (квартири, паркомісця та ін.) залучаються за договорами купівлі-продажу;
— На майбутній об'єкт нерухомості в Держреєстрі майнових прав на нерухоме майно реєструються спеціальні майнові права;
— Продаж майбутніх об'єктів нерухомості забудовник / девелопер може здійснювати тільки після реєстрації спеціальних майнових прав;
— Впровадження гарантованої частини будівництва — частина об'єкта, яку забудовник не може продати до завершення будівництва;
— Забудовник / девелопер зобов'язаний узгоджувати зміни в проектній документації з покупцем, якщо такі зміни впливають на інтереси покупця;
— Законом встановлюються обов'язкові вимоги розкриття інформації про забудовника і майбутній багатоквартирний будинок;
— Всі договори між забудовником і покупцем повинні бути нотаріально посвідчені.
Також законопроект запроваджує низку нових термінів, серед яких, мабуть, головним варто вважати "девелопер будівництва" (раніше такого поняття в законодавчій площині просто не існувало).
Девелопер будівництва — юридична особа або ФОП (ФОП), яка на основі договору із замовником будівництва забезпечує організацію будівництва і фінансування будівництва об'єкта.
Спеціальне майнове право — вид майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва або майбутньої нерухомості, що дозволяє володіти і розпоряджатися ним. Спец. майнове право виникає після отримання права на здійснення будівельних робіт і закінчується після прийняття в експлуатацію завершеного об'єкта.
Об'єкт незавершеного будівництва — об'єкт нерухомого майна, який буде побудований в майбутньому, на який отримано право на виконання будівельних робіт і який не прийнятий в експлуатацію.
Подільний об'єкт — в складі такого об'єкта є майбутні об'єкти нерухомості (квартири, паркомісця та ін.).
Неподільний об'єкт — в складі такого об'єкта немає майбутніх об'єктів нерухомості.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як зміняться ціни на житло восени.
Новини