logo_ukra

BTC/USD

57097.72

ETH/USD

3442.94

LTC/USD

334.90

USD/UAH

27.86

EUR/UAH

33.50

RUB/UAH

0.39

lang

Мова

UA RU
comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика рада В Україні ввели збір за виліт пасажирів
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні ввели збір за виліт пасажирів

Законом вносяться відповідні зміни до Повітряного кодексу України

13 липня 2020, 15:55 comments1662

Верховна Рада прийняла за основу у першому читанні законопроєкт №2424 "Про внесення змін до Повітряного кодексу України про вдосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув в аеропорт України". За документ проголосували 256 нардепів.

В Україні ввели збір за виліт пасажирів

Цей законопроєкт відповідає міжнародній практиці, в тому числі досвіду провідних держав світу (Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Австрія, США, Китай, Австралія, Узбекистан та ін), і враховує політику Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з питання оподаткування у сфері міжнародного повітряного транспорту.

Законопроєктом передбачено:

закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття "державне мито з суб'єкта авіаційної діяльності";

додаток Повітряного кодексу статтею 121, якій визначаються особливості справляння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого або прибула в аеропорт України;

встановлення відповідальності за порушення порядку чи строків сплати державних зборів для суб'єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Розміри ставок збору

Пропонується встановити ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, у розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах — 2 долари.

За кожну тонну вантажу в межах України — 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/до України — 10 доларів.

Також збір пропонується не стягувати у разі перевезень пасажирів, які належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів згідно з законом; при перевезенні дітей віком до двох років; за перевезення транзитних пасажирів; пасажирів із сервісними квитками й у випадку перевезення менш як 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Раныше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що динаміка розвитку авіації в Україні є найбільшою в Європі


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!