Рубрики
МЕНЮ
Дмитрий Симоненко
Народні обранці Верховної Ради часів Януковича отримували в рази більше, ніж депутати, обрані після Революції Гідності.
Фото: Прес-служба ВР
Так, відомо, що розмір зарплат нардепів різко поповз вниз, після того, як уряд Арсенія Яценюка скоротив їх оклад до 6 тис гривень.
З отриманням крісла прем'єр-міністра, Володимир Гройсман, в 2016 році вирішив не церемонитися, і підняв оклад нардепів практично в 3 рази — до 17600 гривень.
Протягом 2018-2020 років розмір окладу депутата ВР, що представляє будь-якої комітет, виріс в середньому на 3 тисячі — до 21 тис гривень. Це пов'язано з тим, що з 2017 року він пропорційно пов'язаний з прожитковим мінімумом для працездатних осіб на 1 січня кожного року, встановленого державою, тобто зростає з кожним підвищенням МПМ.
А ось загальна зарплата можновладців досягає 30-40 тис гривень, завдяки певним надбавкам. Так, наприклад, для нардепів, що мають наукові звання, щомісячне грошове утримання може вирости від 15 до 100 відсотків від окладу.
Крім того, відраховуючи податки в казну держави, громадянин України "виплачує" грошове утримання помічникам народних обранців, а також оплачують всі витрати депутатської діяльності — ці суми щомісяця досягають до 50 тис і до 40 тис гривень відповідно.
Раніше "Коментарі" писали про те, що стало відомо, яку зарплату отримують служителі Феміди Конституційного суду України.
Новини