Головна Новини Політика рада Ратифікація угоди зі США про надра: як проголосувала Рада
commentss НОВИНИ Всі новини

Ратифікація угоди зі США про надра: як проголосувала Рада

Конституційною більшістю Рада ратифікувала угоду зі США про надра

сьогодні, 14:30 comments1180
Поділіться публікацією:

Верховна Рада ратифікувала угоду про корисні копалини, яку нещодавно підписали Україна та США. Кнопку "За" натиснули 338 народних обранців.

Ратифікація угоди зі США про надра: як проголосувала Рада

Верховна Рада. Фото: з відкритих джерел

Таким чином, сьогодні парламент ратифікував саме міжурядову угоду, яка дозволить створити Інвестиційний фонд.

Перед цим ратифікацію затвердили комітети ВРУ, а Кабмін подав необхідні документи як пояснювальна записка сам текст угоди та реєстрацію.

Заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка раніше пояснював, що є ще дві додаткові технічні угоди, які сторони підпишуть пізніше. Втім, їх не треба ратифікувати у Верховній Раді.

"У нас чітке відділення того, що має ратифікувати Верховна Рада, а що має залишатися на корпоративному рівні. При цьому депутати зберігають право парламентського контролю", — говорив він.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна та США підписали угоду про створення американсько-українського Інвестиційного фонду відновлення за рівною участю сторін. Кошти з нього спрямовуватимуть на нові українські проекти – від видобутку корисних копалин до інфраструктури, контроль над надрами повністю залишається за Україною. Чи можна очікувати, що в Україну тепер надійдуть серйозні інвестиції? Чи може Київ розраховувати на продовження військової допомоги від США? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Також видання "Коментарі" повідомляло – 30 квітня 2025 року Україна та Сполучені Штати підписали угоду про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відновлення. Договір передбачає можливість інвестування у видобуток корисних копалин, а також одержання з них прибутку. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опитав українців про їхнє ставлення до угоди про корисні копалини.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини