Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Український парламент ухвалив загалом закон, який надає українським військовим право самостійно визначати членів сім'ї, яким здійснюватимуться виплати у разі зникнення безвісти чи попадання в полон. Як передає портал "Коментарі", про це у телеграм повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
Виплати військовим. Фото з відкритих джерел
Парламентарій зазначив, що цю ініціативу підтримав 301 його колега.
Згідно з текстом закону №11407, опублікованому на сайті парламенту, військовослужбовець матиме право скласти в письмовій формі особисте розпорядження на випадок потрапляння його в полон або зникнення безвісти, кому надходитиме грошове забезпечення.
У разі відсутності такого розпорядження кошти виплачуватимуться рівними частками дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей (осіб з інвалідністю з дитинства — незалежно від віку), батькам (крім дітей, батьків та інших осіб, які отримують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав, за умови, що ці права не було відновлено).
У другу чергу за відсутності розпорядження виплати передбачені повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, у загальному розмірі, що не перевищує 20% грошового забезпечення військовослужбовця.
У законі прописано, що дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здали в полон або самовільно залишили військову частину.
Читайте також на порталі "Коментарі" — в Україні жваво обговорюється можливість зниження мобілізаційного віку. Існують різні думки – можливе зниження віку до 20 років і навіть до 18 років. Однак приводи для таких рішень будуть за однієї умови. Про ситуацію розповів народний депутат Роман Костенко, повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на інформацію Radio NV.
За його словами, шириться думка, що Росія боїться оголошувати мобілізацію, проте це може статися.
Новини