Президент України Володимир Зеленський наступного тижня вирушить до Нью-Йорка, де відбудеться чергова Генасамблея ООН, а також засідання Ради безпеки ООН. Свою зустріч із ним уже підтвердив президент Польщі Анджей Дуда, з яким Зеленський намагатиметься вирішити розбіжності щодо експорту українського продовольства. Заплановано також переговори українського лідера з президентом США Джо Байденом 21 вересня у Вашингтоні. Якими є очікування від цього візиту Зеленського? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента
Питання корупції в Україні стане основною темою переговорів зі Штатами
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса зізнався, що не має особливих очікувань від візиту Зеленського до США.
"Думаю, основною темою переговорів між Україною та Штатами буде, найімовірніше,
питання корупції в Україні.
Припускаю, що там викотять список, скажімо так, рекомендацій щодо кадрових перестановок, щодо того, що ми маємо зробити в галузі реформ", – зазначає експерт.
Все це, на його думку, слід розглядати у контексті призначення колишнього американського міністра фінансів Пенні Пріцкер спецпредставником з питань економічного відновлення України. По суті – куратором цього напряму.
"Вона дивитиметься, як кошти, що надходять сюди, розподіляються, як йдуть реформи. Багато в чому українська та американська влада говоритиме саме про це, – прогнозує Ілля Куса. – Крім того, швидше за все США оголосять про новий пакет військової допомоги, Зеленський не просто поспілкується з Байденом, а й виступить у
Конгресі з якоюсь промовою. Аналізувати це ми будемо вже згодом". З порожніми руками після таких зустрічей Зеленський не повертається
Політолог Дмитро Воронков припускає, що ключове – це діалог Зеленського із Байденом.
"Мова, гадаю, піде про
далекобійні ракети ATACMS,
які Україна давно просить у США. І я не відкидаю тут позитивного результату. Швидше за все, будуть рухи з навчання наших пілотів і термінів поставок в Україну винищувачів F-16. Можливі додаткові приємні сюрпризи для України", – зазначає експерт. За його словами, можна по-різному ставитися до президента Зеленського, але, як показує практика, він із порожніми руками після таких зустрічей не повертається.
"Щодо зустрічі Зеленського та Дуди – тут теж можуть бути якісь зрушення у ракурсі експорту українського зерна, – вважає Дмитро Воронков. – Хоча тема болюча для польської влади, особливо в ракурсі
виборів, що насуваються
". Читайте також на порталі "Коментарі" – чому вступ до ЄС коштуватиме нам дуже дорого – яка причина ембарго на зерно з України.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.