Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Щоб війна в Україні закінчилася, необхідно забезпечити реальні та надійні гарантії безпеки, які будуть мати практичну силу, а не залишаться лише "на папері", як це сталося з Будапештським меморандумом. Президент Володимир Зеленський, виступаючи в інтерв'ю для американського подкастера Лекса Фрідмана, емоційно висловився про досвід цієї угоди та її наслідки.
Володимир Зеленський (фото з відкритих джерел)
Зеленський нагадав, що Будапештський меморандум передбачав гарантії безпеки для України від трьох ключових гарантів – США, Росії та Великої Британії, а також Франції і Китаю, які приєдналися пізніше.
Президент зазначив, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу Україна тричі зверталася до гарантів з офіційними запитами про проведення консультацій, передбачених меморандумом, однак жодна зі сторін не відреагувала.
Він також додав, що на жоден із цих листів відповіді так і не надійшло, як і не було проведено консультацій.
"Чому? Та пох*ру . Це ж зрозуміло російською? От як російською було пох*ру , так і всім іншим гарантерам було пох*ру на цю країну, на цих людей, на ці гарантії безпеки".
Зеленський також повідомив, що порушував тему Будапештського меморандуму в розмові з обраним президентом США Дональдом Трампом і планує продовжити обговорення цього питання.
Президент додав, що навіть у лютому 2022 року, після початку повномасштабної війни, Україна відправляла листи із запитами про консультації, але й цього разу відповіді не було. "Питання просте – можна цьому довіряти? Ні. Яка б країна з цих 5 не сиділа за столом перемовин, просто папірцю, що "повірте, ми вас врятуємо", – наголосив Зеленський.
Глава держави також назвав ситуацію з гарантіями безпеки "потягом з макулатурою", а Мінські домовленості – другим вагоном цього потягу.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Зеленський розповів про свої кроки до завершення війни. Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському журналісту Лексу Фрідману заявив, що першочергово переговори щодо завершення війни мають відбутися з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Лише після цього можливі перемовини з Росією.
Новини