Президент України Володимир Зеленський дав чергове інтерв'ю The Economist. Серед іншого, наголосив на необхідності мобілізації, причому, не лише в Україні (і не лише в ракурсі поповнення ЗСУ), а й у світі – для загальної відсічі російській агресії. Він також назвав Путіна "твариною", яка відчуває слабкість і страх. Виходячи з цього, підкреслив Зеленський, ЄС і НАТО не повинні виявляти цю слабкість, якщо вони не хочуть бути з'їденими. Як оцінюєте зроблені українським президентом заяви? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента
Зеленський правильно окреслив проблему, яка охоплює зараз західне суспільство
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук вважає, що свіже інтерв'ю Зеленського The Economist було сконцентровано на питаннях, які зараз є ключовими для України.
"Звичайно, не могла не порушуватися
тема мобілізації.
Тим більше, що незабаром у парламенті розпочнеться робота над змістом внесеного законопроєкту, – зазначає експерт. – Раніше на своєму брифінгу головком ЗСУ генерал Залужний озвучив орієнтовну кількість мобілізованих – близько 500 тисяч. Передбачається, що це покриє потреби наших збройних сил цього року".
Немає сумнівів, продовжує Петро Олещук, що мобілізація потрібна. Питання лише у тому, який у неї буде формат.
"На цьому й наголосив президент, – пояснює він. – На необхідності мобілізувати не просто солдатів для фронту, а й українське суспільство як таке (останнім часом воно демонструє брак розуміння екзистенційного сенсу цієї війни), наших зарубіжних партнерів (які останнім часом почали дещо
знижувати рівень підтримки України).
Я думаю, всі розуміють, на кого орієнтовані такі інтерв'ю". На думку політолога, Зеленський правильно окреслив проблему, яка охоплює зараз західне суспільство. А саме – відсутність на Заході розуміння війни Росії проти України як фундаментальної для майбутньої усієї Західної цивілізації.
"Там чомусь вважають, що цю війну можна будь-якої миті зупинити, заморозити і так далі. Тим часом РФ, отримуючи постійний бойовий досвід у війні проти України, переводячи свою економіку на військові рейки, посилює свій військовий потенціал. І не лише заради того, щоби спробувати знищити Україну. Серед цілей також – виклик усій Західній цивілізації, яку Кремль вважає ворожою. Це не перебільшення, не предмет дискусій, – зазначає Петро Олещук. – І все ж ми бачимо, як на Заході тривають дивні розмови в стилі – треба допомагати Україні чи ні. Ось, щоб вивести західне суспільство з такого летаргічного сну, такі заяви, такі інтерв'ю дуже корисні".
В Україні вирішується зараз не лише доля нашої держави
Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розмірковує так:
"У цьому інтерв'ю було сказано правильні речі. Без якихось супер-пупер дурниць у стилі "ви нам щось винні" і таке інше. Ідеться про те, про що спочатку говорили уряди, які нам намагалися максимально допомагати. Навіть незважаючи на погіршення соціально-економічної ситуації у своїх країнах".
Суть у тому, наголошує експерт, що в Україні вирішується зараз не лише доля нашої держави, а й доля глобальної безпеки. Включно з безпекою, як мінімум, європейських країн. Крах безпеки в яких позначиться і на тих же США, і взагалі на всьому світі.
"І це правильний акцент, – упевнений Віталій Бала. — На це слід знову і знову тиснути. Про це, до речі, періодично говорить президент США
Джо Байден.
У тому числі – критикуючи американських парламентаріїв, які місяцями не можуть підтримати багатомільярдну підтримку України. Щоправда, говорити про саме мобілізацію у нашій країні навряд чи варто, вважає політолог.
"Якщо ти даєш інтерв'ю іноземному медіа, слід наголошувати на зовнішній політиці", – вважає він.
Читайте також на порталі "Коментарі" – війна в Україні: що має відбутися у 2024 році та які зміни неминучі.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.