Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Офіційне відкриття Саміту заплановане на четвер, 30 березня, але в середу з промовою до Саміту звернеться держсекретар США Ентоні Блінкен. З промовою виступить також президент України Володимир Зеленський. Темою виступів, які "Голос Америки" транслюватиме наживо з перекладом українською, є досягнення миру в Україні, "різні елементи, необхідні для завершення війни Росії та встановлення міцного миру в Україні, відповідно до принципів Статуту ООН", йдеться в повідомленні Держдепу, пишуть "Коментарі".
Зеленський говоритиме про наш план миру
Президент США Джо Байден неодноразово називав опір України російським загарбникам — протистоянням між демократією, свободою та авторитаризмом.
Війна, яку спричинила клептократична автократія в Росії, підтверджує порядок денний Байдена з просування демократії, що дало нагоду поєднати питання безпеки та демократії, зауважують дослідники Німецького фонду Маршалла. Однак, вони вказують, що міркування безпеки переважали над питаннями розбудови демократії минулого року.
Теперішній саміт за демократію — другий, який проводить президент США Джо Байден.
Цього разу, у відповідь на критику, що перший саміт надто зосереджувався на США, Байден долучив співведучих на кожному континенті: президентів Замбії, Коста-Рики, Південної Кореї та прем’єр-міністра Нідерландів, пише AFP. В події, що відбуватиметься у віртуальному режимі, за очікуваннями, візьме участь близько 120 країн.
Як писали раніше "Коментарі", тема війни між Росією та Україною буде однією із головних на другому саміті "За демократію". Саміт вироблятиме пропозиції, які реалізовуватимуться різними міжнародними організаціями та окремими державами.
Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що Володимир Зеленський пояснив, чому не буде вести переговори з президентом Росії: "Там нема з ким говорити".
Читайте також на сайті "Коментарі" — кіберстійкість: Як в Україні збираються захищати інформаційні системи Сил оборони.
Новини