Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Сьогодні, 2 квітня, відбулася перша офіційна бесіда американського і українського президентів. "Коментарі" попросили оцінити першу телефонну розмову між Зеленським і Байденом і пояснити, які висновки має зробити українська влада і що повинна зрозуміти для себе Росія.
Фото з відкритих джерел
Заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог Олексій Голобуцький оцінює розмову глав держав, що нарешті складався, позитивно.
"Я так розумію, що всі сигнали, які йшли з США, були сприйняті українською владою. Інакше б ця розмова не відбувся. Принаймні — сьогодні. Швидше за все, "кейс Коломойського" буде посилюватися. Олігарха будуть "наздоганяти". Думаю, це одна з умов. Ну і, звичайно, зіграла свою роль ескалація, яку розпочала Росія своїми маневрами у нашого кордону, в окупованих Криму та Донбасі", — зазначає Олексій Голобуцький.
На його думку, тепер важливо зрозуміти, що Америка хоче сказати Росії своїми досить різкими випадами на її адресу і підкресленою підтримкою України.
"Чи хоче США просто налякати РФ, щоб та розуміла, що Америка нам допоможе в можливій відкритій, а не гібридній війні? Або це блеф, розрахований на те, що Кремль здасть назад? Це дуже важливі питання, — підкреслює експерт. — Зрозуміло, що США воювати за нас не будуть. Але якщо вони вплутуються в якийсь конфлікт навіть як союзник, який не воює, але ефективно допомагає — це теж немало. І тут Штатам важливо, щоб в державі, якій вони допомагають, була нормальна влада. Готова координувати зусилля, спільно діяти, не уникає, як у нас люблять, від взятих на себе зобов'язань. Також важливий висновок — Євросоюз як союзник відходить на другий план. Франція і Німеччина не впоралися з миротворчою місією. Не можна втихомирювати агресора і тут же з ним торгувати. Тому нашими головними союзниками стають, схоже, США, Канада і Великобританія. Подивимося, як будуть розвиватися події далі. Але сьогоднішня розмова між Байденом і Зеленським особисто мені додала оптимізму".
Викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, політолог Петро Олещук вважає, що розмова президентів США і України не носила сенсаційний характер.
"У нас з якихось причин надавали їй мало не сакральне значення. Раз у раз ходили питання: "Коли Байден подзвонить? Чому не дзвонить?" Хоча було зрозуміло, що свого часу розмова глав держав відбулася би в будь-якому випадку. Так само очевидно, що це не останнє спілкування Зеленського і Байдена", — зазначає політолог.
На його думку, набір тем, озвучених офіційними джерелами, теж прогнозований: російська загроза, ковід і реформи.
"Було би дивно, якби ці теми не піднімалися, — вважає Петро Олещук. — Очевидно, той факт, що розмова відбулася зараз, коли Росія стягує війська до кордонів, загострює ситуацію на Донбасі — це демонстрація підтримки з боку США для України. Очевидно, сигнал і для Росії в тому числі. Сигнал, що в США все бачать і розуміють".
Раніше повідомлялося, які теми, на думку експертів, Зеленський зобов'язаний обговорити з Байденом.
Новини