Рубрики
МЕНЮ
Лиза Снисар
У Європейському Союзі і Всесвітній організації охорони здоров'я запропонували створити глобальну угоду з охорони здоров'я після закінчення пандемії Covid-19. До цієї пропозиції приєдналася і Україна. Про це йдеться в спільному документі лідерів країн, опублікованому на сайті Європейської Ради 30 березня.
Пандемія коронавірусу - фото з відкритих джерел
Як зазначається, договір буде заснований на Статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я та з залученням ключових організацій в цій сфері, буде підтримувати принцип "здоров'я для всіх".
У заяві йдеться, що країни повинні бути більш підготовленими, щоб прогнозувати, запобігати, виявляти, оцінювати і ефективно реагувати на пандемії, забезпечуючи високий рівень координації.
Цю заяву вже підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Європейської ради Шарль Мішель, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, гендиректор ВООЗ Аданом Гебреесус.
Основна мета цього договору буде полягати в заохоченні загальнодержавного підходу і участі всього суспільства; зміцненні національних, регіональних і глобальних можливостей; стійкості до майбутніх пандемій.
Як йдеться в документі, це включає значне розширення міжнародного співробітництва для поліпшення, наприклад, систем оповіщення, обміну даними. Це також повинно включати визнання підходу "Єдине здоров'я", яке пов'язує здоров'я людей і тварин з нашою планетою.
Нагадаємо, що раніше у ВООЗ заявляли, що на початку 2022 року пандемія коронавірусу залишиться позаду.
Новини